VIDEO Trpká spomienka na Djokovičov skrat: Diváci bučali, česká tenistka bola v rozpakoch

Česká tenistka Marie BouzkováČeská tenistka Marie Bouzková Zdroj: SITA/AP/Jean-Francois Badias

PARÍŽ - Česká tenistka Marie Bouzková mala po postupe do štvrťfinále štvorhry na Roland Garros zmiešané pocity.

Rodáčku z Prahy síce tešil úspech, na ktorý sa Sarou Sorribesovou dosiahla, ale spôsob, akým k nemu došlo, označila pred novinármi za zvláštny. Česko-španielska dvojica prešla medzi osem najlepších po diskvalifikácii japonsko-indonézskeho páru Miju Katóová, Aldila Sutjiadiová po tom, čo Katóová trafila zberačku loptičiek.

Bouzková so Sorribesovou získali prvý set 7:6. Za stavu 1:3 v druhom dejstve ale odovzdávala Katóová loptičku za sieť a po nástrele jednoručným bekhendom trafila do ramena jednu zo zberačiek loptičiek. Rozhodca najprv udelil nasadeným šestnástkam napomenutie, Bouzková so Sorribesovou ale poukazovali na to, že evidentne otrasené dievča plakalo.

"Je to zvláštny pocit. Najmä preto, čo sa všetko odohralo. Ani pre nás to nebolo jednoduché, Chceli sme len rozhodcovi povedať, aby si všimol, čo sa stalo. Lopta asi nebola rozohraná, čo súperka hovorila. A to bolo všetko. Potom už sme to nechali na ňom," uviedla Bouzková.

Zvláštna situácia

Prerušenie trvalo pár desiatok minút. "Keď dal najskôr napomenutie, hovoril, že by sa muselo vyložene tej druhej osobe niečo stať. Potom si ale všimol, že plače. Asi sa jej niečo stalo, takže to nebolo, že by to bola vyložene pomalá lopta. Myslím tiež, že sa (Katóová) o loptu predtým tiež nejako rozčuľovala. Jednoducho zvláštna situácia," doplnila Češka.

Bouzková so Sorribesovou danú situáciu na kurte nevideli. Iba počuli, ako lopta za nimi trafila zberačku. "Náš tím hovoril, že to v podstate ľahko napálila. Asi sa to potom musí brať podľa pravidiel. Vychádzala by som z toho, že to dievča plakalo, takže ju to asi bolelo a malo to nejakú razanciu," líčila.

Privolaný supervízor neskôr japonsko-indonézskemu páru vysvetlil, že v takom prípade nesú zodpovednosť za zranenie, aj keď to nemali v úmysle. "Fakt záleží na situácii, ako sa to vyvinie a koho to ovplyvní. Rozhodne to rozhodca. Nás všetkých sa spýtal, ako sme situáciu videli, šiel sa opýtať aj toho dievčatka a potom urobil rozhodnutie," povedala Bouzková.

Novak si to zaslúžil

Kvôli podobnej situácii bol v roku 2020 vylúčený z Roland Garros Novak Djokovič, vtedy ale razancia jeho odpálenej loptičky, ktorá trafil čiarovou rozhodcom, bola oveľa väčšia. "U neho som si hovorila, že si to zaslúžil. Predsa len človek musí kontrolovať svoje emócie. Je to šport, emócií je tam veľa a všetci vieme, že je to ťažké, ale v prípade Djokoviča sa to asi tak malo stať," konštatovala Búzková.

Zvláštny preto bol aj záver, kedy si hráčky podávali ruky. "Len sme im povedali, že sa ospravedlňujeme, že je to blbé. A to je tak asi všetko. Je to nemilá situácia. Dúfam, že sa už do nej nikdy nedostanem," priala si Bouzková.

Ukončenie zápasu sa nepáčilo ani fanúšikom, ktorí reagovali bučaním. "Fakt sme z toho boli so Sarou nesvoje, pretože takto odísť z kurtu je neštandardné. Diváci tiež neboli nadšení, pritom sme za to úplne nemohli. A vlastne sa tak nejako zabudlo, že to bol dobrý zápas s emóciami, pretože išlo o každú loptičku. Je nemilé, že to takto dopadlo," povedala.

Vo štvrťfinále štvorhry na grandslame je Bouzková tretíkrát v kariére. Pred dvoma rokmi bola v rovnakej fáze vo Wimbledone a US Open. Teraz vyzvú americko-austrálsku dvojicu Nicole Melicharová-Martinezová, Ellen Perezová.

"Je to pekné, aj keď takto to nie je úplne najsladšie. Zápas mal vysokú úroveň a súperky hrali tiež dobre. V takejto situácii ale nechcete byť," dodala Bouzková.

Viac o téme: Roland Garros Marie Bouzková Sara Sorribesová Aldila Sutjiadiová Miju Katóová
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Eurosport; Twitter/The Tennis Letter
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy