Nie, nespí sa ani pod Tatrami: Poprad oznámil príchod slovenského reprezentanta

Uprostred tréner Popradu Peter MikulaUprostred tréner Popradu Peter Mikula Zdroj: TASR/František Iván

POPRAD - Slovenský hokejista Oliver Turan sa vrátil do HK Poprad. Obranca pôsobil v tíme naposledy počas sezóny 2015/16, keď bol súčasťou majstrovského dorasteneckého tímu. Účastník Tipos extraligy o tom informoval na svojej oficiálnej webstránke.

"Po sezóne sa mi ozval pán Jurinyi s ponukou na návrat. Poprad je pre mňa ako odchovanca špeciálny a som rád, že som sa mohol vrátiť. Do Popradu prichádzam s ambíciou presadiť sa v základnej zostave A-tímu, čo najviac im pomôcť a mať čo najdlhšiu sezónu,“ povedal Turan.

Dvadsaťdvaročný obranca okrem pôsobenia v popradskom doraste a juniorskom tíme strávil časť kariéry v juniorskej lige QMJHL. Z nej sa vrátil do slovenskej najvyššej súťaže, kde odohral po dve sezóny v dresoch Detvy a Prešova.

Celkovo odohral v extralige 164 zápasov a získal 22 bodov (3+19). Slovensko reprezentoval na MS do 18 rokov v rokoch 2018 a 2019 a MS do 20 rokov v rokoch 2020 a 2021.

"Som rád, že sa nám podarilo Olivera dostať naspäť do popradského dresu. Mali sme o neho záujem už minulý rok. Je to perspektívny obranca s veľkým potenciálom, je pravák, vysoký, silný, odolný a húževnatý. Verím, že potvrdí svoje kvality a bude prínosom pre náš klub,“ uviedol riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi.

Viac o téme: HK Poprad Ľudovít Jurinyi Oliver Turan
  • Autor: © Zoznam
  • Facebook/HK Poprad
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy