Česká tenistka pod paľbou kritiky: Najväčšia hlúposť a šialené rozhodnutie, Federer to robil stále!

Česká tenistka Marie BouzkováČeská tenistka Marie Bouzková Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

PARÍŽ - Tenistky Marie Bouzková a Sara Sorribesová sa stali po nedeľnom postupe do štvrťfinále štvorhry na Roland Garros terčom kritiky.

Česko-španielska dvojica prešla medzi osem najlepších párov turnaja po diskvalifikácii japonsko-indonézskeho páru Miju Kató, Aldila Sutjiadiová po tom, čo Kató trafila počas prerušenej hry loptou (za stavu 6:7, 3:1) zberačku loptičiek.

Bouzková so Sorribesovou incident u empajrového rozhodcu reklamovali, za čo si vyslúžili negatívne reakcie z tenisového prostredia.

Nad konaním česko-španielskej dvojice sa pozastavil napríklad francúzsky tenista Gilles Simon. "Žiadať o diskvalifikáciu tímu súpera, keď ste ani tú loptu nevideli... Dúfam, že budú mať problémy zaspať. A čo sa týka samotného verdiktu? Najväčšia hlúposť," napísal na twitteri Simon.

Finalistka dvojhry na US Open 1978 Pam Shriverová zase poukázala na to, že Bouzková vyhrala pred troma rokmi cenu Karen Krantzckeovej za fair play a príkladné vystupovanie na kurte aj mimo neho. "Bude to po týchto okolnostiach naposledy, čo túto cenu vyhrala?" napísala na sociálnej sieti Shriverová.

S diskvalifikáciou nesúhlasil ani bývalý juhoafrický tenista a rozhlasový komentátor Rob Koenig. "Toto nie je v žiadnom prípade na vylúčenie. Empajrový rozhodca mal spočiatku pravdu. Je to ako by nahodila loptu zberačovi, aby ju chytil. Roger (Federer) to robil stále. Zberač ho chytil a nasledoval aplauz. Diskvalifikáciu," uviedol Koenig.

Belgická tenistka Kirsten Flipkensová zase napísala, že nešlo o "správne rozhodnutie".

Katóová netajila po zápase na twitteri ľútosť. "Chcela by som sa úprimne ospravedlniť tej zberačke loptičiek, mojej kolegyni Aldile, jej tímu, mojim fanúšikom za ten nešťastný incident. Bolo to úplne neúmyselné. V dôsledku vylúčenia z Roland Garros som tiež prišla o finančnú odmenu a body. Vážim si vašu podporu," uviedla Katóová.

Pod správou jej vyjadrila podporu francúzska tenistka Alizé Cornetová. "Šialené rozhodnutie. Je mi vás veľmi ľúto, ale väčšina hráčov (okrem Marie a Sary, samozrejme) vás podporujú."

Brazílsky tenista Bruno Soares dodal: "Hlavu hore, Miju. Nešťastný incident, hrozný verdikt rozhodcu a ešte horší od vašich súperiek."

Viac o téme: Marie Bouzková Sara Sorribesová Aldila Sutjiadiová French Open 2023 Miju Katóová
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/Gilles SIMON, Pam Shriver, Rob Koenig, Miyu Kato
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy