Sedenie Messiho otca s milovaným klubom jeho syna: Páni, tak von s tým, čo sa tu pečie?

Lionel MessiLionel Messi Zdroj: SITA/AP/Aurelien Morissard

BARCELONA - Lionel Messi sa podľa svojho otca a zároveň agenta Jorgeho chce po konci dvojročného angažmánu v Paríži St. Germain vrátiť do Barcelony.

Povedal to dnes novinárom po tom, čo sa stretol s predsedom katalánskeho klubu Joanom Laportom. Tridsaťpäťročný futbalista má však aj ďalšie ponuky, hovorí sa najmä o Saudskej Arábii.

"Leo sa chce do Barcy vrátiť a ja by som bol tiež rád, keby sa vrátil," povedal Jorge Messi španielskym novinárom. Na väčšinu otázok im neodpovedal, ale na tú, či veria v návrat, povedal jasne: áno. "Záleží na množstve vecí. Uvidíme, čo sa stane," doplnil.

Kapitán argentínskych majstrov sveta sa s Barcelonou rozlúčil pred dvoma rokmi, pretože zadlžený klub by nesplnil podpisom novej zmluvy finančné pravidlá španielskej ligy. V klube strávil Messi 21 rokov, je jeho najlepším strelcom v histórii a pomohol Barcelone získať 35 trofejí.

Finančne je na tom španielsky klub teraz lepšie a Laporta aj kouč Xavi majú veľký záujem, aby sa ich legenda na Camp Nou vrátila. "Nie je to jednoduché, ale uvidíme," povedal stroho klubový šéf. "Bolo by to veľkolepé. Nielen pre mňa ako trénera, ale aj ako fanúšika. Je to stále skvelý hráč. Ale je to jeho rozhodnutie a ja to pochopím, nech to dopadne akokoľvek," doplnil Xavi.

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Jorge Messi
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy