Veľká premiéra v NHL: Dôležitá správa pre Regendu a celý Anaheim

Gólová radosť hráčov AnaheimuGólová radosť hráčov Anaheimu Zdroj: SITA/AP/David Zalubowski

ANAHEIM - Novým trénerom hokejistov Anaheimu sa stal Američan Greg Cronin. V pondelok to oznámil generálny manažér Ducks Pat Verbeek. Pre šesťdesiatročného Cronina to bude prvý angažmán na poste hlavného trénera NHL.

Americký kouč pôsobil 12 rokov ako asistent trénera v Toronte Maple Leafs a New Yorku Islanders. Od sezóny 2018/19 až do uplynulého ročníka bol hlavným kormidelníkom Colorada Eagles vo farmárskej AHL. V bohatom trénerskom životopise má aj niekoľkoročné pôsobenie v prestížnej univerzitnej NCAA.

Verbeek označil Cronina za ideálnu voľbu na prevzatie mladého tímu v prestavbe, ktorého súčasťou je aj slovenský útočník Pavol Regenda: "Cítil som, že potrebujeme ´učiteľa´ herných detailov a niekoho, kto dlhodobo a intenzívne pracuje s talentovanými mladými hráčmi."

Cronin nahradí vo funkcii Dallasa Eakinsa, ktorý pôsobil v Anaheime štyri sezóny. Počas jeho pôsobenia sa "káčeri" nikdy nedostali vyššie ako na šieste miesto v Pacifickej divízii a nepostúpili do play off. Cronin preberie tím, ktorý sa síce borí s problémami, avšak stále má v kádri množstvo mladých talentov, ku ktorým môže pribudnúť dvojka tohtoročného draftu. Tou by sa mal stať Kanaďan Adam Fantilli.

Viac o téme: Anaheim Ducks Greg Cronin
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter/B/R Open Ice
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy