Padol im kameň zo srdca: Slávne značky sa pobili o účasť v Bundeslige

Hráč Stuttgartu Enzo Millot (uprostred) oslavuje po tom, ako strelil vyrovnávajúci gól na 1:1 v zápase odvety baráže o účasť v nemeckej Bundeslige SV Hamburg - VfB StuttgartHráč Stuttgartu Enzo Millot (uprostred) oslavuje po tom, ako strelil vyrovnávajúci gól na 1:1 v zápase odvety baráže o účasť v nemeckej Bundeslige SV Hamburg - VfB Stuttgart Zdroj: TASR/AP/Christian Charisius

HAMBURG - Futbalisti VfB Stuttgart sa udržali v najvyššej nemeckej súťaži. V pondelkovom odvetnom zápase baráže o účasť v Bundeslige zvíťazili na ihrisku Hamburgeru SV 3:1.

V prvom stretnutí vyhrali doma jednoznačne 3:0. Slovenský stredopoliar Lászlo Bénes nebol Hamburgu k dispozícii pre zranenie.

Hamburg viedol v odvete od 7. minúty po góle Sonnyho Kittela, no hostia nedovolili domácim zdramatizovať zápas a v druhom polčase otočili skóre zásluhou dvoch presných zásahov francúzskeho stredopoliara Enza Millota. Poistku pridal v nadstavenom čase Silas Katompa Mvumpa.

"Som nesmierne šťastný, ja osobne i za celý tím. Najdôležitejšie je, že sme sa udržali v Bundeslige," povedal Millot pre televíziu Sky. Stuttgart skončil v tabuľke najvyššej súťaže na 16. mieste a musel hrať o záchranu. "Cítime obrovskú úľavu. Vieme, aký je Stuttgart veľký klub, nemal by hrať baráž. V ďalšej sezóne sa budeme snažiť bojovať o vyššie priečky," citovala agentúra DPA obrancu VfB Bornu Sosu.

Hamburg zostúpil do II. ligy v roku 2018 a odvtedy sa nevie vrátiť späť do najvyššej súťaže. Vlani podľahol v baráži Herthe Berlín. Do Bundesligy postúpili tento rok priamo Heidenheim a SV Darmstadt, zostúpili z nej Schalke a Hertha.