VIDEO Nevyčerpateľná zásobáreň hviezd: Muchová zabojuje o prvé grandslamové finále

Česká tenistka Karolína MuchováČeská tenistka Karolína Muchová Zdroj: TASR/AP/Aurelien Morissard

PARÍŽ - Česká tenistka Karolína Muchová sa po prvý raz v kariére predstaví v semifinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.

Vo štvrťfinále zvíťazila na parížskej antuke v pozícii nenasadenej hráčky nad Ruskou Anastasiou Pavľučenkovovou 7:5, 6:2. Češka vo štvrťfinále zvíťazila na parížskej antuke v pozícii nenasadenej hráčky nad Ruskou Anastasiou Pavľučenkovovou 7:5 a 6:2, Sabalenková zdolala Ukrajinku Elinu Svitolinovú dvakrát 6:4.

Podanie rúk sa nekonalo

Víťazka tohtoročného Australian Open Sabalenková zasypala Svitolinovou 30 víťaznými loptami, Ukrajinka ich mala len sedem. Prvý set získala vďaka brejku v deviatej hre za 39 minút. Svitolinová vzala favoritke servis v úvode druhého setu a ujala sa vedenia 2:0, svetová dvojka ale štyrmi získanými hrami za sebou vývoj otočila. Po hodine a 38 minútach premenila druhý mečbal. V tohtoročnej sezóne vyhrala už 34. zápas.

"Jelina je veľmi ťažká súperka, dobre sa pohybuje a v zásade to, ako hrá po narodení dieťaťa, je pôsobivé. Zaslúži si rešpekt. Pre mňa to bol ťažký zápas, mám veľkú radosť z víťazstva. Dúfam, že pôjdem na Roland Garros čo najďalej," uviedla šampiónka Australian Open na kurte bezprostredne po svojom triumfe.

Záverečné podanie rúk medzi Galéria fotiek (58) Záverečné podanie rúk medzi Svitolinovou a Sabalenkovou sa nekonalo Zdroj: SITA/AP/Aurelien Morissard

Česká tenistka začala zápas skvele. Pavľučenkovovú hneď v prvom geme brejkla a ďalší vzápätí potvrdila čistou hrou. Za stavu 3:1 si Muchová vypracovala päť brejkových príležitostí, žiadnu z nich však nedokázala využiť.

A tak namiesto odskočenia na 4:1 pustila súperku späť do setu. Ruska to využila a v nasledujúcich minútach manko zmazala. Za stavu 5:5 však Muchová opäť zlomila súperkin servis a v ďalší gem úspešne zvládla.

Neuveriteľné dva týždne

V druhom sete Češka opäť obrala svoju súperku o podanie hneď v úvode a tentoraz už drámu nedopustila. Svoj náskok postupne zvyšovala a napokon hladko triumfovala.

"Ani neviem, čo mám povedať. Zažívam tu neuveriteľné dva týždne. Som veľmi rada, že neustále postupujem. Prvý set bol veľmi dôležitý, nezačínala som ho na podaní, ale potom som ju brejkla a zvládla som aj následnú hru proti vetru," povedala Muchová priamo na kurte.