Smutný príbeh talentovaného exfutbalistu: Nemá domov, auto ani príjem!

Jacob Mellis v drese Bury FC v roku 2015Jacob Mellis v drese Bury FC v roku 2015 Zdroj: Profimedia

BRATISLAVA - Niekdajší profesionálny futbalista Jacob Mellis odhalil, že vo veku 32 rokov je človekom bez domova, ktorý je závislý na pomoci svojej rodiny a blízkych priateľov.

Mellis nedávno odišiel do futbalového dôchodku, ale na život po kariére sa nedokázal vôbec pripťaviť. Angličan začínal svoju kariéru ako nádejný mladík v akadémii Chelsea. V roku 2012 podpísal zmluvu s Barnsley, aby získal viac herných príležitostí. Práve v tom roku sa Chelsea tešila po prvýkrát v histórii zo zisku Ligy majstrov, keď bola korunovaná za majstrov Európy.

Mellis sa nedokázal v nabitom tíme Chelsea presadiť a postupne obliekol dresy klubov ako Barnsley, Blackpool, Mansfield Town, Bolton či Gillingham. Mellis v počiatočnej fáze svojej kariéry zarábal slušných 8 tisíc libier týždenne a hovorilo sa o ňom ako o veľkom talente. Veľkú budúcnosť mu predpovedali aj v reprezentačnom drese Anglicka, ale na najvyššiu úroveň nikdy nevystúpil. Jeho kariéru ukončilo vážne poranenie kolena a svoj potenciál Mellis nenaplnil.

V najnovšom rozhovore pre Daily Mail otvorene priznal, že momentálne nemá domov, auto ani príjem. Posledných vyše 18 mesiacov sa o neho stará rodina a najbližší priatelia.

"Každý deň trávim rozmýšľaním o tom, kam ísť. Mám rodinu, ale v skutočnosti sa na ňu nechcem spoliehať. Chcem sa pokúsiť urobiť niečo pre seba, ale je to ťažké. Snažia sa mi pomôcť, ako môžu, ale majú svoj vlastný život. Zaplatia mi hotel, niekedy môžem zostať u nich doma. Zo dňa na deň sa nič nevyrieši. Myslíte si, že sa vám to nikdy nemôže stať. Nemal som v pláne odísť do dôchodku a skončiť s futbalom," priznal smutne Mellis.

"Počas mojej kariéry bol alkohol vec, ktorá mi spôsobovala najväčšie problémy. Keď pijete, nemáte kontrolu nad tým, čo robíte. Ovplyvňuje to tréning. Manažéri by s vami neboli spokojní. Pamätám si, že som raz prišiel na tréning opitý. Mal som asi 19 rokov, ale tréneri ma poslali domov. Nemôžem klamať, ľudia sa pokúšali mi pomôcť," pokračoval v spovedi Jacob.

Býval som namyslený a arogantný

"Mal som za mentora Ashleyho Colea, ktorý sa so mnou veľa rozprával. Vtedy som bol namyslený a arogantný. Myslel som si, že by som mal hrať. Nebol som správne nasmerovaný. Keď ma nevybrali do tímu, išiel som von a pil. Tým som neškodil Chelsea, ale sám sebe.

Niekedy mám pocit, že som naozaj nepoznal talent, ktorý som mal. Odkedy som prestal hrať, mal som veľa času na premýšľanie. Veľa ľudí mi povie: ´Bože, môj, čo sa ti to stalo?´ Alkohol mi v mojom živote spôsobil veľké problémy, ktoré sa teraz snažím napraviť," dodal Mellis.

Viac o téme: Premier League Chelsea FC Jacob Mellis
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy