VIDEO Dánska dominancia na Critérium du Dauphiné: Bjerg vyhral časovku a získal aj žltý dres

Dánsky cyklista Mikkel BjergDánsky cyklista Mikkel Bjerg Zdroj: SITA/AP/Christophe Ena, Pool

BELMONT DE LA LOIRE - Dánsky cyklista Mikkel Bjerg triumfoval v stredajšej časovke jednotlivcov na 75. ročníku pretekov Critérium du Dauphiné.

Jazdec tímu SAE Team Emirates dosiahol na 31,1 km dlhej trati z Cours do Belmont-de-la-Loire čas 37:28 minút a zvíťazil s náskokom dvanásť sekúnd pred krajanom Jonasom Vingegaardom (Jumbo-Visma). Bjerg si zároveň obliekol žltý dres pre celkového lídra.

Dvadsaťštyriročný Dán síce na prvom medzičase strácal 20 sekúnd, no postupne svoj výkon vylepšil a prekonal čas dovtedajšieho lídra Remiho Cavagnu. Francúz obsadil tretie miesto. Trojnásobný majster sveta do 23 rokov v časovke Bjerg tak dosiahol prvé profesionálne víťazstvo.

Vo štvrtok je na programe zvlnená piata etapa z Cormoran-Saone do Salins-Bains, ktorá meria 191,5 km.

Critérium du Dauphiné - 4. etapa (individuálna časovka, Cours - Belmont-de-la-Loire, 31,1 km): 1. Mikkel Bjerg (Dán./SAE Team Emirates) 37:28 min., 2. Jonas Vingegaard (Dán./Jumbo-Visma) +12 s, 3. Remi Cavagna (Fr./Soudal Quick-Step) +27, 4. Fred Wright (V. Brit./ Bahrain Victorious) +34, 5. Ben O'Connor (Aus./AG2R Citroen) +41, 6. Felix Grosschartner (Rak./Bora-Hansgrohe) +44

celkové poradie: 1. Bjerg 12:59:19 h, 2. Vingegaard +12, 3. Wright 34, 4. O'Connor 41, 5. Grosschartner +44, 6. Rune Herregodts (Belg./Intermarche-Circus-Wanty) +50

Viac o téme: Mikkel Bjerg Jonas Vingegaard