Rozprávkový príbeh českých reprezentantov: Vyhrali sme Európu, nič iné nás nezaujíma

Vladimír Coufal, český zadák West Hamu sa teší z triumfu v EKLVladimír Coufal, český zadák West Hamu sa teší z triumfu v EKL Zdroj: SITA/AP/Darko Bandić

PRAHA - Český záložník Tomáš Souček aj niekoľko hodín po zápase stále nemohol uveriť tomu, že s futbalistami West Hamu ovládol Európsku konferenčnú ligu práve v pražskom Edene, kde pred odchodom do londýnskeho klubu dlhé roky hrával za Slaviu.

Víťazstvo 2:1 vo finále nad Fiorentinou a zisk svojej premiérovej trofeje v súťažiach UEFA označil dvadsaťosemročný kapitán českej reprezentácie za najväčší úspech v kariére a rozprávku na celý život. Pripustil, že sa pri oslavách na známom štadióne neubránil slzám dojatia.

"Určite zatiaľ životný úspech. Vyhral som titul so Slaviou, hrali sme poháre, Ligu majstrov, nejaké úspechy v Premier League, ale toto je najlepší úspech v mojej kariére. Bol to určite najťažší zápas kariéry a zároveň aj najväčší úspech. Takže zatiaľ je táto medaila najvyššie," povedal novinárom Souček.

Hovorím si, že je to ako rozprávka

Zisk európskej trofeje na štadióne Slavie, ktorej je odchovancom, označil za splnenie sna. "Užívam si to. Je to tu v Edene, je to všetko skvelé. Bolo to úžasné, pretože sme mali tribúnu sever (kde sídli kotol Slavie), našu slávistickú šatňu. Hovorím si, že je to ako rozprávka.

West Ham United - Galéria fotiek (18) Oslavy futbalistov West Hamu United Zdroj: SITA/AP/Darko Bandić

Bol som v Slavii 15 rokov, teraz som vo West Hame skoro štyri roky a všetko sa spojilo. Urobili sme titul tu, zdvihli sme pohár. Asi tomu stále nebudem veriť, ako sa to zišlo. Je to ďalší sen, čo sa splnil, a rozprávka, ktorú budem žiť celý život," vyhlásil Souček.

Podľa obrancu Vladimíra Coufala sa futbalisti West Hamu vďaka víťazstvu 2:1 nad Fiorentinou vo finále Európskej konferenčnej ligy stali klubovými legendami.

"Ako hovorili po zápase všetci fanúšikovia, stali sme sa legendami. West Ham vyhral po dlhej dobe, za čo sme hrozne radi. Budeme si to dlho užívať," povedal v rozhovore s českými novinármi Coufal, ktorý označil zisk trofeje za najväčší okamih kariéry.

Vyhrali sme Európu, nič iné nás nezaujíma

Londýnčania si vďaka triumfu zaistili pre budúcu sezónu účasť v Európskej lige, kde vlani došli do semifinále. "Sme tretíkrát za sebou v Európe, čo je historický rekord pre West Ham. Nevydarenou sezónou by som to nenazýval. Skončili sme na štrnástom mieste v Premier League, zachránili sme sa, čo bol potom cieľ.

Zľava Vladimír Coufal, pravý Galéria fotiek (18) Vladimír Coufal a David Moyes sa radujú z triumfu v EKL Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

Vyhrali sme Európu, nič iné nás nezaujíma. Užívam si to a užívať si to ešte budem. Veľmi sa teším na to, až trofej privezieme do Londýna a ukážeme ju pri jazde otvoreným autobusom. Bude to úžasné," uviedol Coufal.

Viac o téme: UEFA SK Slavia Praha ACF Fiorentina West Ham United Tomáš Souček Vladimír Coufal Európska konferenčná liga
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy