Najsladšia duša, akú v živote stretnete, si prešla peklom: Choré počínanie jedného zo spolužiakov

Chris Paul, dlhoročná hviezda NBAChris Paul, dlhoročná hviezda NBA Zdroj: SITA/AP/David Zalubowski

PHOENIX - Niektoré deti vedia byť mimoriadne zlé a zákerné, hoci si možno ani neuvedomujú, akú psychickú ujmu tým spôsobujú druhej strane. Možno takéto správanie videli doma a pripadá im úplne v poriadku napodobniť svojich rodičov.

Ak by sme išli s džbánom po vodu, nemusíme chodiť priďaleko k studni, stačí sa pozrieť na spoločensky známe a slávne osobnosti. Jednou z nich je aj americký basketbalista Chris Paul, v súčasnosti pôsobiaci v klube Phoenix Suns. 38-ročný rozohrávač patrí k najlepším hráčom na svojom poste v celých dejinách, ibaže v kariére mu uniká majstrovský titul, pritom už hral v mužstvách, ktoré mali reálne majstrovské ambície i arzenál na celkové prvenstvo v NBA.

A práve jeho dcéra si musela odniesť nepochopiteľné útoky v školskom prostredí. Iba preto, lebo jej otec zatiaľ nevyhral titul v najslávnejšej basketbalovej súťaži sveta. Choré počínanie jedného zo spolužiakov opísala štvorka draftu z roku 2005 v podcaste The Pivot. Reagoval na otázku, ako žije s vedomím, že zatiaľ nezískal majstrovský prsteň.

"Pre mňa je to ťažké, ale myslím si, že ešte ťažšie pre ľudí okolo mňa, špeciálne moju manželku, pretože musí znášať všetky tie dlhé noci, keď neviem zaspať. A moje deti, napríklad moja dcéra, najsladšia duša, akú v živote stretnete, ale teraz je vo veku, keď jej deti v škole rozprávajú šialené veci.

Malý chlapec jej v škole hovoril neopatrné vety ako "Tvoj otec nikdy nevyhrá titul". A ona to prežívala, bola sklamaná, zavolala mi. Vravím jej - Pozri, zlato, niektorí ľudia rozprávajú, niektorí konajú," povedal fantastický tvorca hry.

A hneď nato sa rozpovedal, ako vníma on celú situáciu okolo toho, že titul ho zatiaľ stále obchádza.  "Je to ťažké, ľudia. Nikto nemôže byť nikdy na mňa tvrdší ako som ja sám. Cítim, že som bol už v každej možnej situácii, aká sa mohla prihodiť. Keď som hral play-off za Los Angeles Clippers, a bol to zápas číslo tri alebo štyri v Portlande, išiel som si po zisk lopty a môj prst sa zasekol v drese a urobil som si špirálovitú zlomeninu."

Paul však zostáva naďalej odhodlaný zabojovať o majstrovskú trofej a nepripúšťa si žiadnu negativitu. I uplynulý ročník ukázal, že v akomkoľvek tíme môže byť stále platným a prínosným článkom zostavy.

"Mal som zranenia a všetko okolo toho, ale jedna vec je, že nemôžem dovoliť, aby ma tieto záležitosti definovali, musím sa vrátiť do práce. Keď sa takéto veci stanú, nechám ich tak, nech sa spracujú a stanú a potom sa vrátim do práce a makám tak tvrdo, ako sa len dá," motivoval i iných hráčov či ľudí rodák z Winston-Salemu.

Včera sa objavili informácie, že Phoenix Suns umiestnia Chrisa Paula na waiver listinu nechránených voľných hráčov a nepodpíšu s ním novú zmluvu. Okamžite sa tak začalo špekulovať, v ktorom tíme by mohol zakotviť. Najväčší záujem by mali mať Los Angeles Lakers, Milwaukee Bucks či Miami Heat. Vylúčiť sa však nedá záujem ktoréhokoľvek ašpiranta na majstrovský titul.

Viac o téme: Chris Paul Phoenix Suns
  • Autor: © Zoznam/Ondrej Herceg
  • VIDEO: YouTube/MaxaMillion711; Twitter/Clutch Points
  • Zdroj: Športky

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy