Hviezda mieni, vedenie klubu mení: Na trh voľných hráčov razom poputuje obrovská ryba

Paul George (v bielom drese) a Chris Paul v bitke o loptuPaul George (v bielom drese) a Chris Paul v bitke o loptu Zdroj: SITA/AP/Darryl Webb

PHOENIX - Americký basketbalista Chris Paul po tomto ročníku s najväčšou pravdepodobnosťou predčasne ukončí svoje pôsobenie v tíme NBA Phoenix Suns.

Klub s ním po troch sezónach plánuje zrušiť kontrakt, ktorý mal pôvodne platiť ešte dva roky. Zo zvyšnej zmluvy na 60 miliónov je garantovaných 44 200 000. Stal by sa tak v lete jedným z najžiadanejších hráčov na voľnom trhu, hoci za uplynulý rok dosiahol svoj najhorší strelecký priemer (13,9 bodu na zápas) v doterajšej kariére.

Tridsaťosemročný Paul stále čaká na svoj prvý titul v zámorskej profilige. Do Phoenixu prišiel v roku 2020, klub aj s jeho pomocou ukončil 10-ročné čakanie na postup do play-off a dostal sa hneď do finále, v ktorom podľahol Milwaukee 2:4 na zápasy.

V uplynulých dvoch sezónach však Suns vypadli už v 2. kole vyraďovačky. Paul je 12-násobný účastník Zápasu hviezd NBA a dvojnásobný olympijský šampión s tímom USA v rokoch 2008 a 2012, pripomenula agentúra AP.

V minulosti hral Paul v NBA aj za New Orleans Hornets, Los Angeles Clippers, Houston Rockets a Oklahoma City Thunder. Správa o jeho odchode z Phoenixu prišla krátko po tom, čo klub oznámil angažovanie Franka Vogela na post hlavného trénera. Vo funkcii nahradí Montyho Williamsa.

Viac o téme: NBA Chris Paul Phoenix Suns
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy