Reprezentačná opora si musela poriadne hryznúť do jazyka: Je to jednoducho nechutné!

Hráč Fiorentiny Cristiano Biraghi (vpravo) bojuje o loptu s Vladimírom Coufalom z West HamuHráč Fiorentiny Cristiano Biraghi (vpravo) bojuje o loptu s Vladimírom Coufalom z West Hamu Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek

PRAHA - Obranca West Hamu Vladimír Coufal po finále futbalovej Európskej konferenčnej ligy v Edene rázne poprel, že by mal v českej reprezentácii spory so záložníkom porazenej Fiorentiny Antonínom Barákom.

Ten chýba v nominácii národného celku na júnové zápasy, podľa trénera národného mužstva Jaroslava Šilhavého kvôli nevhodnému správaniu v tíme. Coufal označil za nezmysel informácie niektorých médií, že ho Barák, rovnako ako reprezentačného kapitána Tomáša Součka, kritizoval.

"Samozrejme, že sa to ku mne z českých médií dostalo. To sa k vám vždy dostane, niekto vám to pošle. Ja som to ale okamžite vytesnil z hlavy. Mal som v hlave len finále, že v ňom musíme uspieť. A ukázať všetkým pochybovačom alebo ľuďom, ktorí tomu verili, že sú ešte hlúpejší, než som si myslel," povedal Coufal novinárom po stredajšom víťazstve West Hamu 2:1.

S Barákom sa po záverečnom hvizde na trávniku štadióne v Edene dlho bavili. Záložníka Fiorentiny, ktorý sa po porážke neubránil slzám, Coufal, rovnako ako Souček, utešoval. Na rozdiel od dvojice z West Hamu Barák naskočil na trávnik až ako striedajúci hráč v nastavení.

"Čo sme si hovorili, to zostane medzi nami. Ale že si nejaký pán v nejakom médiu vycucá z prsta, že Tonda nás kritizoval. Ja som sa ho na to pýtal a, samozrejme, to nie je pravda. Neviem, kde sa to vzalo, či nás chcel niekto rozhodiť pred finále... Tento pán u mňa stratil všetok rešpekt, aj ten zvyšok, čo mal. Je to jednoducho nechutné," dodal Coufal.

Barák doteraz za reprezentačné "áčko" odohral 37 zápasov s bilanciou ôsmich gólov a podľa počtu štartov je tretím najskúsenejším členom aktuálneho kádra.

Tréner Šilhavý v minulom týždni nechcel špecifikovať dôvody, prečo tvorivého stredopoliara tentoraz nepovolal. Uviedol iba, že nešlo o okamžité rozhodnutie a že hlavnou hodnotou v reprezentácii je tím. Barák v rozhovore pre ČT šport pred finále nechcel svoju situáciu v národnom mužstve komentovať.

Viac o téme: ACF Fiorentina West Ham United Vladimír Coufal Antonín Barák
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy