Megaprestup slovenského futbalového leta: Slovan poriadne zalovil, posila s veľkým P!

Kevin Wimmer a generálny riaditeľ Slovana Ivan Kmotrík ml.Kevin Wimmer a generálny riaditeľ Slovana Ivan Kmotrík ml. Zdroj: skslovan.com

BRATISLAVA - Futbalový klub Slovan Bratislava získal skúsenú posilu do zadných radov a to rakúskeho stopéra Kevina Wimmera.

Tridsaťročný stredný obranca kariéru začal v rakúskom klube FC Gartner EDT v sezóne 2000/01. Nasledovali mládežnícke štarty, až sa v júli 2011 prebojoval do seniorského klubu LASK. Spoľahlivými výkonmi si rodák z rakúskeho mesta Wels vybojoval ponuku od tímu 1. FC Köln, ktorý v sezóne 2012/13 bojoval v 2. Bundesliga o postup, čo sa mu spoločne s našou novou posilou podarilo o dve sezóny.

Jeho kroky ďalej smerovali do Tottenham Hotspur. Tam zažil vydarené dvojročné pôsobenie, v ktorých sa tento londýnsky tím umiestil dva roky za sebou v TOP 4. Cesta v Premier League pokračovala prestupom do Stoke City, kde odohral 17 duelov.

Kevin Wimmer ešte v Galéria fotiek (2) Kevin Wimmer v drese Tottenhamu Zdroj: Profimedia

Návrat do Bundesligy, konkrétne do tímu Hannover 96, znamenal opäť slušnú dávku zápasov v jednej z TOP 5 líg v Európe. Z tohto hosťovania smeroval do ďalšieho. Novým pôsobiskom sa mu stal belgický klub Royal Excel Mouscron.

Koniec sezóny znamenal návrat z hosťovania do Stoke City, kde však nastúpil iba do šiestich duelov a smeroval na hosťovanie do 2. Bundesligy, do tímu Karlsruher FC. Ako voľný hráč zakotvil v júli 2021 v rakúskom veľkoklube Rapid Vienna. Po dvoch sezónach prišla však ďalšia zmena, ktorá nás zároveň veľmi teší a Kevin Wimmer sa stáva belasým.

Naše ciele sú tie najvyššie

Prinášame aj oficiálne vyjadrenie generálneho riaditeľa Ivana Kmotríka ml.: "Čaká nás naozaj nabité obdobie a naše ciele sú tie najvyššie. Po účasti v Konferenčnej lige sme sa utvrdili v tom, že potrebujeme do mužstva priniesť naozaj vysokú kvalitu so skúsenosťami z pohárových súťaží. To sme v Kevinovi Wimmerovi našli.

Pôsobil rovno v dvoch z TOP 5 európskych líg (Premier League a Bundesliga), taktiež si stabilnými výkonmi vyslúžil nomináciu v rakúskej reprezentácii na EURO a v kvalifikačných dueloch. Hral po boku svetovej špičky, takže voľba s jeho výberom bola jasná. Bude tak rozhodne prínosom pre náš tím, či už po hráčskej alebo tej ľudskej stránke.

Ak chceme pomýšlať na čo najlepšie výsledky v európskych pohároch, zároveň zisk DOUBLE, potrebujeme mať každý jeden článok v tíme spoľahlivý, obranu obzvlášť. Na výbere posily sme si preto dali naozaj záležať. S Kevinom sme sa dohodli na trojročnej spolupráci, počas ktorej, verím, že spoločne dosiahneme množstvo úspechov.

Aj preňho to je nový vietor do plachiet. Predstavili sme mu naše vízie a práve tie ho presvedčili. To je vizitka toho, že do Slovanu prichádza predviesť tie najlepšie výkony a o to viac sa z tejto posily teším. Verím, že aj týmto dokazujeme našim fanúšikom, že prípravu na nadchádzajúcu sezónu berieme naozaj vážne. V hre sú aj ďalšie nové mená, takže máte sa na čo tešiť. Spolu sme Slovan!“

Informoval ŠK Slovan Bratislava na svojej oficiálnej klubovej stránke.

Viac o téme: SFZ ŠK Slovan Bratislava Fortuna liga Kevin Wimmer Ivan Kmotrík ml.
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy