Odveta s Českom za zatvorenými dverami: Slovenky zakončili prípravu na ME

Uprostred s tabuľkou tréner Slovenska Juraj Suja dáva pokyny svojim zverenkyniam počas oddychového časuUprostred s tabuľkou tréner Slovenska Juraj Suja dáva pokyny svojim zverenkyniam počas oddychového času Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

PRAHA - Slovenské basketbalové reprezentantky zakončili prípravu na majstrovstvá Európy v Slovinsku a Izraeli (15. – 25. júna) prehrou. Vo štvrtok podľahli v Prahe domácim Češkám 63:69.

Zverenky trénera Juraja Suju tak neuspeli ani v druhom meraní s Českom, v stredu vo federálnom derby prehrali 84:87. K úspechu v "odvete" nepomohlo ani 13 bodov Ivany Jakubcovej, ktorá bola najlepšou strelkyňou slovenského tímu. Duel sa hral za zatvorenými dverami.

Slovenky tak uhrali v príprave dve víťazstvá a štyri prehry. Po šiestich prípravných zápasoch ich už na budúci týždeň čaká presun do Ľubľany, úvodný zápas D-skupiny na ME je na programe vo štvrtok 15. júna o 12.15 h proti Maďarsku.

Prípravný zápas pred ME 2023 basketbalistiek:

Česko – Slovensko 69:63 (45:33)
Najviac bodov: Březinová, Čechová a Vyoralová po 10 – Jakubcová 13, Dudášová 7, Páleníková a Wrzesiňská po 7
      
Hlasy po zápase:

Juraj Suja, tréner Slovenska: "Prípravu na šampionát sme zakončili dobrým zápasom v Prahe, s dobrým súperom. Prehrali sme o 6 bodov, ale všetko splnilo svoj účel. Presne vieme, čo a ako chceme robiť. Ja verím, že teraz si dievčatá tri dni dobre mentálne a fyzicky oddýchnu od celej prípravy, aby sme prišli dobre nastavení a plní energie na posledný zraz. Verím, že predáme niečo z toho, čo je v nás."

Radka Stašová, hráčka Slovenska: "Oproti strede sme mali určite lepší vstup do zápasu, za čo sme veľmi radi, že sa nám to podarilo, pretože sme pred stretnutím na to kládli dôraz. V celom priebehu to bolo určite vyrovnanejšie stretnutie, až na druhú štvrtinu, ktorú sme výraznejšie prehrali. Podarilo sa nám to stiahnuť, ale, žiaľ, na výhru to nestačilo. Myslím si, že nás tieto dva zápasy pred majstrovstvami Európy dobre preverili."

Viac o téme: Slovensko Česko Juraj Suja Radka Stašová ME v basketbale žien
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy