Posilu si vyhliadli až v ďalekom Fínsku: Toto je nová akvizícia Banskej Bystrice

Hlavný tréner HC '05 Banská Bystrica Doug SheddenHlavný tréner HC '05 Banská Bystrica Doug Shedden Zdroj: TASR/Ján Krošlák

BANSKÁ BYSTRICA - Do kádra hokejistov HC'05 Banská Bystrica pribudol 26-ročný fínsky brankár Samuli Tervo. V novom pôsobisku by mal vytvoriť dvojicu s domácim odchovancom Filipom Belányim. Klub o tom informoval na svojej oficiálnej webstránke.

Pre Terva bude Banská Bystrica prvé pôsobisko mimo Fínska. Doterajšiu kariéru strávil v druhej najvyššej súťaži Mestis. V uplynulých dvoch ročníkoch bol brankárska jednotka v tíme Kiekko-Vantaa.

"Samuliho sme si vyhliadli na odporúčanie a spolu s naším trénerom brankárov sme si napozerali jeho zápasy. Jeho hru, aj osobnosť sme si spolu s (s trénerom) Dougom Sheddenom overovali u našich známych vo Fínsku. Zaujal nás svojou výškou (193 cm) a zároveň dobrým pohybom v bránkovisku. Ďalšou z jeho predností je, že dobre číta hru," poznamenal manažér banskobystrického klubu pre športový úsek Ľuboš Pisár.

O klube som bol dobré veci

Terva priviedla do Banskej Bystrica aj ambícia vyskúšať novú výzvu v kariére. "Keď ma oslovili z Banskej Bystrice, bol som presvedčený, že pre nadchádzajúcu sezónu to bude pre mňa dobrý klub a dobré miesto. Rozhodovanie mi uľahčilo aj to, že som počul o klube dobré veci," poznamenal Tervo, ktorý verí, že pomôže tímu k úspešnej sezóne:

"Očakávam, že ako tím dosiahneme úspech a že budem schopný pomôcť mužstvu k výhram vždy, keď dostanem príležitosť."

Viac o téme: HC'05 Banská Bystrica Tipos extraliga Samuli Tervo
  • Autor: © Zoznam
  • Facebook/HC 05 Banská Bystrica
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy