VIDEO Neskutočný obrat o 180 stupňov: Diskvalifikovaná Japonka predsa len vyhrala Roland Garros

Nemecký tenista Tim Pütz spoločne s Japonkou Miju Katovou sa stali víťazmi miešanej štvorhry na grandslamovom turnaji Roland GarrosNemecký tenista Tim Pütz spoločne s Japonkou Miju Katovou sa stali víťazmi miešanej štvorhry na grandslamovom turnaji Roland Garros Zdroj: Profimedia

PARÍŽ - Nemecký tenista Tim Pütz spoločne s Japonkou Miju Katovou sa stali víťazmi miešanej štvorhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Vo štvrtkovom finále zdolali na parížskej antuke novozélandsko-kanadskú dvojicu Michael Venus, Bianca Andreescuová 4:6, 6:4, 10:6.

Obaja získali svoj prvý titul v mixe. Pre Pütza bolo doteraz grandslamovým maximom 2. kolo na vlaňajšom Australian Open, Katová štartovala v mixe na podujatí veľkej štvorky premiérovo v kariére.

Pre Katóovú aj Pütza ide o životný úspech. Dvadsaťosemročná Japonka si v Paríži napravila chuť po tom, čo bola minulý týždeň diskvalifikovaná z dámskej štvorhry a prišla o body do rebríčka aj prémie vo výške 21.500 eur.

"Vyrovnať sa s diskvalifikáciou bolo psychicky veľmi náročné. Preto ďakujem všetkým, čo mi napísali a podporili ma. Využila som tú pozitívnu energiu, aby som tu mohla dnes stáť," povedala Katóová.

Nemecký tenista Tim Pütz Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/AP/Thibault Camus

"Sare, Marii a Aldile chcem odkázať, že sa snáď ešte niekedy na kurte stretneme a odohráme skvelý zápas. Diskvalifikácia bola nešťastná, ale verím, že uspejem s odvolaním a dostanem späť body aj peniaze," dodala Japonka, ktorej sa zastala aj nezávislá hráčska asociácia PTPA vedená víťazom 22 grandslamov Novakom Djokovičom.

Katóovú rozhodca vylúčil za to, že pri stretnutí tretieho kola s česko-španielskou dvojicou Marie Bouzková, Sara Sorribesová neúmyselne zasiahla loptičkou pri prerušenej hre jednu z podávačiek.

Na grandslamoch Katóová doteraz prenikla najďalej vo štvorhre do semifinále Australian Open 2017, na konte má tri deblové tituly.

mix - finále:
Tim Pütz, Miju Katová (Nem./Jap.) - Michael Venus, Bianca Andreescuová (N. Zél./Kan.) 4:6, 6:4, 10:6

Viac o téme: Roland Garros Mix Zmiešaná štvorhra Miju Katová Bianca Andreescuová Michael Venus Tim Pütz
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Roland-Garros
  • Zdroj: TASR, ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy