Keď je to na dobrú vec, tak prečo nie? Leclercova helma sa predala za poriadny balík peňazí

Charles LeclercCharles Leclerc Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

LONDÝN - Helma pilota Ferrari Charlesa Leclerca, v ktorej pred mesiacom pretekal v domácej Veľkej cene Monaka, sa vydražila v prospech obetí májových záplav v regióne Emilia-romagna za rekordných 306.000 eur. Podľa aukčnej siene Sotheby 's je to najvyššia suma, ktorú kedy záujemca zaplatil za pretekársku prilbu.

Doterajší rekord podľa Sotheby's držala helma Ayrtona Senny, ktorú trojnásobný brazílsky majster sveta nosil v roku 1990. V roku 2019 sa predala za 162.000 eur. Túto sumu teraz podpísaná Leclercova červeno-biela helma vytvorená špeciálne pre monackú Grand Prix, v ktorej došiel šiesty, výrazne prekonala.

Leclerc venoval do charitatívnej aukcie "Charles Leclerc pre Emilia-Romagna" na pomoc talianskemu regiónu zasiahnutému v polovici mája ničivými záplavami ešte ďalšie súčasti pretekárskeho vybavenia. Kombinéza vyniesla 61.200 eur, rukavice 42.000 eur a topánky sa predali za 20.400. Celkovo akcia vyniesla 429.600 eur.

Pri bleskových záplavách po prívalových dažďoch v severotalianskom regióne zomrelo pätnásť ľudí. Živelná katastrofa si okrem iného vynútila aj zrušenie Veľkej ceny Emilia-Romagna, pretože pod vodou sa čiastočne ocitol aj okruh v Imole, ktorý je domovom Ferrari. Formule 1 a talianska stajňa už na pomoc s odstraňovaním škôd venovali po milión eur.

Viac o téme: Charles Leclerc
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy