Košičania tasia jednu bombu za druhou: Prichádzajú zámorské posily s extraligovou minulosťou

Na snímke hráči Košíc po víťazstve po treťom finálovom zápase play off Tipos extraligy v hokeji HKM Zvolen - HC KošiceNa snímke hráči Košíc po víťazstve po treťom finálovom zápase play off Tipos extraligy v hokeji HKM Zvolen - HC Košice Zdroj: TASR/Ján Krošlák

KOŠICE - Americký hokejový obranca Cooper Zech sa stal hráčom HC Košice. Klub o tom informoval na sociálnych sieťach.

Bude to pre neho druhá skúsenosť so slovenskou extraligou. V sezóne 2020/2021 nastúpil do 15 zápasov v drese HK Nitra, v ktorých nazbieral 10 kanadských bodov za 2 góly a 8 asistencií. Inak sa jeho kariéra odvíjala výlučne v nižších zámorských súťažiach AHL a ECHL.

"Som nadšený z možnosti hrať za Košice. Všetko, čo som počul o klube a meste ma presvedčilo, že chcem byť súčasťou Košíc. Dúfam, že prispejem k boju o titul," povedal Zech po príchode do Košíc.

Do Košíc aj Američan Berger

Americký hokejový útočník Chase Berger sa stal hráčom HC Košice. Klub o tom informoval na sociálnych sieťach. Dvadsaťosemročný Berger už pôsobil na Slovensku, keď v sezóne 2021/2022 obliekal dres Banskej Bystrice. Vtedy nastúpil v 55 zápasoch a získal celkovo 50 bodov (24+26).

"Z predchádzajúceho pôsobenia na Slovensku poznám skvelé podmienky, štadión a mesto Košice. Rozhodol som sa sem prísť po rozhovoroch s trénerom Cemanom a Gabom Spilarom a vďaka ich odhodlaniu opäť bojovať o titul. To je to, čo chcem. Účasť v Lige majstrov je taktiež veľkou výzvou a teším sa na zápasy proti najlepším európskym tímom," povedal americký útočník.

Viac o téme: HC Košice Cooper Zech Chase Berger
  • Autor: © Zoznam
  • Facebook/HC Košice
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy