Milovaná ikona United ide naplno: Nastupovať, vlak vás zavezie na reprezentačnú lavičku

Phil NevillePhil Neville Zdroj: SITA/AP/Lynne Sladky, File

OTTAWA - Bývalý anglický futbalový reprezentant Phil Neville sa stal členom trénerského štábu kanadskej reprezentácie. Stalo sa tak pred budúcotýždňovým vyvrcholením Ligy národov zóny CONCACAF.

Neville hrával na pozícii obrancu v Manchestri United i Evertone a iba nedávno skončil na lavičke Interu Miami. Miami ho odvolalo z trénerskej funkcie minulý týždeň a o niekoľko dní neskôr oznámil príchod do klubu zámorskej MLS Lionel Messi z Paríža St. Germain. V kanadskom národnom tíme bude pracovať pod vedením hlavného trénera Johna Herdmana.

Realizačný tím posilní aj Richard Shaw, bývalý obranca Crystal Palace, Coventry City a Millwallu. "Phil aj Richard so sebou prinášajú skúsenosti na najvyššej úrovni a počas svojej kariéry spolupracovali s viacerými špičkovými trénermi. Ich cieľom bude pomôcť nám získať prvú trofej po viac ako dvoch desaťročiach," povedal kouč Herdman podľa agentúry AFP.

Kanada nastúpi vo štvrtok v semifinále proti Paname a v prípade víťazstva sa vo finále stretne s lepším z dvojice USA alebo Mexiko.

Viac o téme: Kanada Phil Neville
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy