V Prahe sa nevedeli zmestiť do kože: Dvojica talianskych fanúšikov spoznala tresty za výtržnosti

Na snímke fanúšikovia Fiorentiny spievajú na Staromestskom námestí v Prahe pred zápasom finále Európskej konferenčnej ligy Na snímke fanúšikovia Fiorentiny spievajú na Staromestskom námestí v Prahe pred zápasom finále Európskej konferenčnej ligy Zdroj: TASR/AP/Darko Vojinovic

PRAHA - Dvaja fanúšikovia talianskeho futbalového klubu AC Fiorentina dostali za stredajšie napadnutie priaznivcov anglického West Hamu v centre Prahy podmienečný trest a pokutu.

Z Česka ich tiež na tri roky vyhostili. Tretieho zadržaného Taliana čaká riadne súdne konanie pre trestný čin násilia proti úradnej osobe a hrozí mu až šesťročný trest. Incidenty sa stali pred finále Európskej konferenčnej ligy, v ktorom West Ham zdolal Fiorentinu 2:1. Informuje spravodajkyňa TASR na základe servera Novinky.cz.

S dvoma mužmi podozrivými z výtržníctva sa viedlo skrátené súdne konanie a v piatok popoludní o návrhu na ich potrestanie rozhodol Obvodný súd pre Prahu 1. Jeho podpredsedníčka Eva Švíglerová spresnila, že obaja boli odsúdení na trest odňatia slobody v trvaní šesť mesiacov s podmienečným odkladom na trojročnú skúšobnú dobu a peňažný trest 30.000 korún (viac ako 1200 eur).

Ďalšiemu Talianovi hrozí šesťročný trest

V policajnej cele v stredu skončil aj tretí Talian, ktorý pri naháňačke ľahko zranil zasahujúceho policajta tyčou. "Mužovi, ktorý napadol policajta, bolo včera (8.júna) oznámené obvinenie z trestného činu násilia proti úradnej osobe. V prípade odsúdenia mu hrozí až šesťročný trest," uviedla polícia. Podľa hovorcu pražskej polície Jana Rybanského ho budú vyšetrovať na slobode.

Kriminalisti podľa servera Novinky.cz posudzovali správanie Talianov prísnejšie, pretože proti priaznivcom West Ham United útočili ako organizovaná skupina. Na zápas v pražskom Edene pricestovali tisíce anglických a talianskych fanúšikov. Ešte pred zápasom v jednom z barov v centre mesta priaznivci Fiorentiny zaútočili na anglických fanúšikov a troch z nich zranili.

Po víťazstve anglického klubu jeho fanúšikovia oslavovali v centre mesta a odpaľovali svetlice, čo je v Prahe zakázané. Zasahovali proti nim policajní ťažkoodenci a polícia zadržala celkom 23 ľudí.

Viac o téme: ACF Fiorentina Praha Chuligáni
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy