Weiss ml. reaguje na vyjadrenie Calzonu: Nikto ma za kariéru tak neurazil

Vladimír Weiss ml. z ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss ml. z ŠK Slovan Bratislava Zdroj: SITA/Jana Birošová

BRATISLAVA - Kapitán futbalistov Slovana Bratislava Vladimír Weiss ml. tvrdí, že slovenskú reprezentáciu v júnovom asociačnom termíne neodmietol. Podľa vlastných slov totiž nedostal žiadnu pozvánku do tímu.

Prostredníctvom klubového webu tak reagoval na slová trénera národného tímu Francesca Calzonu z piatkovej tlačovej konferencie.

Calzona údajne na zápasy s Islandom a Lichtenštajnskom v kvalifikácii ME počítal aj s Weissom, jeho neúčasť potom taliansky kormidelník vysvetľoval na stretnutí s novinármi: "Chcel som sa s ním rozprávať. Tímový manažér mu poslal správu, na ktorú odpovedal, že mi nemá čo povedať, že má iba jedného trénera a zaželal nám veľa šťastia."

 

 

Weiss ml. poskytol svoje stanovisko k situácii na webe slovenského majstra a tvrdí, že na reprezentácii mu naďalej záleží. "Pravda je taká, že reprezentáciu som neodmietol, keďže som nedostal žiadnu pozvánku či nomináciu. Od príchodu trénera Calzonu až do stredy 31. mája 2023 sa mi tréner ani nikto z realizačného tímu či zo Slovenského futbalového zväzu ani raz neozval.

Až potom mi vedúci mužstva poslal správu, že tréner Calzona so mnou chce telefonovať. Zainteresovaní dobre vedia, ako tieto telefonáty prebiehajú, a nie je to len môj názor, že nie sú hodné slovenskej futbalovej reprezentácie. Aj preto som tento spôsob komunikácie odmietol," uviedol Weiss pre oficiálnu stránku Slovana.

Nikto ma za celú kariéru tak neurazil

Nad neúčasťou Weissa ml. v národnom tíme sa pozastavovali aj bývalí reprezentanti Martin Škrtel či Filip Šebo. "Aj počas pôsobenia v zahraničí som zažil veľa trénerov, viacerí patria medzi svetovú špičku, ale nikto ma za celú kariéru tak neurazil, ako súčasný reprezentačný tréner, keď za príčinu, prečo ma od svojho nástupu ani raz nenominoval, označil technicko-taktické dôvody.

Dokážem akceptovať spätnú väzbu i konštruktívnu kritiku, pokiaľ mi ju niekto povie do očí, no takto som len dostával odkazy cez médiá. Zvlášť ma ľudsky zabolelo, keď som po tom, ako sme vyhrali skupinu Európskej konferenčnej ligy, chýbal aj v nominácii na rozlúčku Mareka Hamšíka," dodal Weiss mladší.

Weiss v stanovisku pripustil, že prípadnú pozvánku do reprezentácie by napokon odmietol: "Musím byť objektívny a priznať, že aj keby to oslovenie zo strany reprezentácie teraz bolo iné, neviem, či by som napokon nomináciu stopercentne prijal. Za Slovensko som vždy odvádzal sto percent a neviem, či by som to s čistým svedomím dokázal aj pod súčasným trénerom. Je tam veľa iných dôvodov, kvôli ktorým to podľa mňa celé nejde správnym smerom, no k nim sa ďalej nebudem vyjadrovať.

Ak si pozriete jednotlivé vyhlásenia o tom, prečo ma tréner vynechával z nominácii, urobíte si názor sami. Sklamalo ma, že sa to nepokúsil vyriešiť ani cez Mareka Hamšíka, ktorý sa teraz vrátil, a určite by celá komunikácia bola v takom prípade iná."

Viac o téme: Vladimír Weiss ml. Slovensko Francesco Calzona
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR/Jakub Popelka
  • Zdroj: športky, TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy