VIDEO Mimoriadne smutný koniec excelentného semifinále: Hanbil by som sa sám pred sebou!

Carlos Alcaraz a Novak DjokovičCarlos Alcaraz a Novak Djokovič Zdroj: SITA/AP/Jean-Francois Badias

PARÍŽ - Španielsky tenista Carlos Alcaraz ani na chvíľu neuvažoval o tom, že by kvôli kŕčom vzdal semifinále Roland Garros s Novakom Djokovičom, pretože by sa hanbil sám pred sebou. Prvý hráč svetového rebríčka nakoniec prehral 3:6, 7:5, 1:6 a 1:6.

Dvadsaťročný Alcaraz s o šestnásť rokov starším Djokovičom v prvých dvoch setoch bavili divákov a absolútne napĺňali očakávania z duelu dvoch najväčších tenisových hviezd súčasnosti. Lenže za stavu 1:1 v treťom dejstve prišiel zlom.

Alcaraz dostal kŕče, a aj keď sa nechal niekoľkokrát ošetriť, raz dokonca aj s vedomím straty bodu za porušenie pravidiel, tak už sa do stretnutia späť nedostal. Prišiel tak o šancu na druhý grandslamový triumf po víťazstve na minuloročnom US Open.

"Keď som nastupoval, cítil som sa fyzicky skvele. Ale na konci druhého setu prišli kŕče a pokračovali aj v treťom. Som z toho sklamaný," povedal Alcaraz. "Prvé dva sety boli naozaj náročné a to bol asi dôvod," dodal.

"Najskôr som dostal kŕče do ruky a na začiatku tretieho setu som dostal kŕče do celého tela," pridal. "Bola to kombinácia niekoľkých vecí. V prvých dvoch setoch boli dlhé výmeny, veľa sa behalo a určite k tomu prispelo aj napätie. Bol som veľmi nervózny," uviedol.

O predčasnom ukončení zápasu ale Alcaraz neuvažoval. "Hanbil by som sa sám pred sebou, keby skrečoval. Bolo to semifinále grandslamu, keby som ho vzdal, ťažko by som sa s tým vyrovnával. Aj keď som vedel, že na obrat mám šancu asi jedno percento," vyhlásil.

Viac o téme: Roland Garros Novak Djokovič Carlos Alcaraz
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Roland Garros
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy