VIDEO Ani druhý domáci zápas nezvládli: Páni, už len krôčik a zapíšeme sa do histórie

Kentavious Caldwell-Pope sa raduje v štvrtom zápase finále NBAKentavious Caldwell-Pope sa raduje v štvrtom zápase finále NBA Zdroj: SITA/AP/Wilfredo Lee

MIAMI - Basketbalistov Denveru delí jediný triumf od zisku prvého titulu v zámorskej NBA. Nuggets uspeli v noci na sobotu vo štvrtom finálovom dueli play off na palubovke Miami Heat 108:95 a v sérii vedú už 3:1 na zápasy.

Strelecky ich potiahol Aaron Gordon s 27 bodmi, Nikola Jokič sa na víťazstve podieľal 23 bodmi a 12 doskokmi. Piaty zápas je na programe v aréne Denveru v noci na utorok o 2.30 SELČ.

Denver viedol po polčase o štyri body, po tretej štvrtine narástol jeho náskok na 13 bodov a ten si už dokázal udržať. "Podali sme tímový výkon. Nemôžem menovať jedného hráča, toto víťazstvo sa zrodilo zásluhou celého kolektívu. Vieme, že nám ešte jedno chýba. Musíme zostať koncentrovaní," vyhlásil rozohrávač Jamal Murray.

Hráči Miami sa dohadujú Galéria fotiek (5) Hráči Miami sa dohadujú počas štvrtého zápasu finále NBA Zdroj: SITA/AP/Wilfredo Lee

Jeho tím má na dosah historický úspech, doterajším maximom Nuggets bola účasť vo finále Západnej konferencie v rokoch 1978, 1985, 2009 a 2020.

Lídrom Heat bol s 25 bodmi Jimmy Butler. Podľa neho ani za stavu 1:3 nesmie jeho tím ísť do ďalšieho zápasu v porazeneckej nálade. "Sme v situácii, že musíme vyhrať každý ďalší zápas. Myslím si však, že sme toho schopní. Musíme bojovať, toto mužstvo má charakter, aby sa vrátilo do série," vyhlásil.