Zuzana Paňková s kvalitným umiestnením, životný výsledok pretekárky z miništátu

Zuzana PaňkováZuzana Paňková Zdroj: TASR/Jakub Kotian

PRAHA - Slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Zuzana Paňková obsadila v C1 na pretekoch Svetového pohára v Prahe 6. miesto.

Vo finále C1 sa v sobotu predstavila aj Slovenska Zuzana Paňková a získala 6. miesto. Triumf vybojovala favorizovaná Austrálčanka Jessica Foxová s časom 109,13 s a jednou chybou.

Paňková na ňu stratila 7,47 s a pripočítali jej dve trestné sekundy. Víťazka potvrdila pozíciu svetovej jednotky a priblížiť sa jej dokázali len druhá Monica Doria Vilarrublová a domáca Gabriela Satková.

Veľký úspech pre Andorru

Andorrčanka dosiahla životný výsledok - po bezchybnej jazde jej chýbalo na triumf 1,44 sekundy. Satková zaostala o ďalších 45 stotín a taktiež predviedla bezchybnú jazdu.

"Je to bláznivé, boli to ťažké preteky a veľmi tesné finále. Je to náročný začiatok sezóny, včerajšok mi veľa vzal mentálne i fyzicky," uviedla austrálska "obojživelníčka" vo vysielaní JOJ Šport. V kanoe nadviazala na triumf z Augsburgu a v Prahe triumfovala v piatok aj v K1. 

Paňková využívala v prvej časti kanála prúd a udržiavala tempo s priebežne prvou Britkou Kimberley Woodsovou. Na dvanástke sa však nevyhla dotyku, mierne sa zasekla aj na jednom z valcov v strede trate a na treťom medzičase strácala už 1,35 sekundy.

Manko ešte znížila napriek miernym problémom v závere, ktorý jej robil problém aj v semifinále. V celkovom hodnotení poskočila na šieste miesto, na konte má 80 bodov. 

vodný slalom - finále: 
C1 - ženy: 1. Jessica Foxová (Aus.) 109,13 s (2), 2. Monica Doria Vilarrublová (And.) +1,44 (0), 3. Gabriela Satková (ČR) +1,89 (0), 4. Mallory Franklinová (V. Brit.) +4,00 (2), 5. Kimberley Woodsová (V. Brit.) +6,61, 6. Zuzana PAŇKOVÁ (SR) +7,47 (2)

celkové poradie: 1. Foxová 120 b, 2. Angele Hugová (Fr.) 91, 3. Elena Liliková (Nem.) 88, 4. Woodsová 84, 5. Vilarrublová 81, 6. PAŇKOVÁ 80 ..., 36. Emanuela LUKNÁROVÁ 13, 37. Soňa STANOVSKÁ 11, 51. Ivana CHLEBOVÁ (všetky SR) 2  

Viac o téme: Soňa Stanovská Zuzana Paňková
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Facebook/JOJ ŠPORT
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy