Fantázia na Svetovom pohári v Prahe: Slovensko má momentálne kráľa vo vodnom slalome

Matej Beňuš 
Matej Beňuš Zdroj: Profimedia

PRAHA - Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Matej Beňuš vybojoval na podujatí Svetového pohára v Prahe druhé miesto.

Striebro získal v disciplíne C1, nadviazal tak na úspešný úvod sezóny v Augsburgu, kde skončil tak isto druhý a momentálne vedie celkové poradie. Vo finále zvíťazil Slovinec Benjamin Savšek.

Beňuš obsadil v semifinále piate miesto a vo finále predviedol bezchybnú jazdu. Rýchlosť získal v druhej časti, dostal sa do priebežného vedenia a predstihol ho len Savšek - jediný pretekár, ktorý zvládol trať pod 100 sekúnd. Slovák naňho stratil 3,61 sekundy. Tretie miesto obsadil Jules Bernardet z Francúzska, urobil jednu chybu a stratil 5,25 sekundy.

"Cítim sa skvele, je to dlho, odkedy som vyhral na Svetovom pohári. Mal som naozaj dobrú jazdu, úžasnú. Je to dobrá motivácia na ďalšie preteky v domácom Tacene, na ktoré sa teším," uviedol Slovinec vo vysielaní JOJ Šport. V sobotu zaznamenal prvý triumf vo SP od septembra 2017.

Beňuš využil zaváhanie doterajšieho lídra

Slovenský kanoista sa vďaka dvom druhým miestam dostal do priebežného vedenia v celkovom poradí SP. Z vedúcej pozície zosadil Nemca Siderisa Tasiadisa, ktorý prekvapivo nepostúpil do pražského finále. 

vodný slalom - finále: 
C1 - muži: 1. Benjamin Savšek (Slov.) 97,65 s (0), 2. Matej BEŇUŠ (SR) +3,61 (0), 3. Jules Bernardet (Fr.) +5,25 (2), 4. Raffaello Ivaldi (Tal.) +6,45 (0), 5. Miquel Trave (Šp.) +7,39 (2), 6. Václav Chaloupka (ČR) +7,63

celkové poradie: 1. BEŇUŠ 110 b, 2. Savšek 100, 3. Sideris Tasiadis (Nem.), 4. Jiří Prskavec (ČR), 5. Chaloupka všetci 86, 6. Lucas Roisin (Fr.) 82 ..., 10. Marko MIRGORODSKÝ 62, 25. Alexander SLAFKOVSKÝ 34, 66. Jaromír IVANECKÝ (všetci SR) 2 

Viac o téme: Matej Beňuš
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Facebook/JOJ ŠPORT
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy