Namiesto slov prišli slzy: VIDEO Skvelé gesto publika, Češku všetci vytlieskali!

Karolína MuchováKarolína Muchová Zdroj: SITA/AP/Aurelien Morissard

PARÍŽ - Poľská tenistka Iga Swiateková sa stala tretíkrát v kariére víťazkou ženskej dvojhry na Roland Garros. Najvyššie nasadená obhajkyňa titulu zdolala vo finále Češku Karolínu Muchovú po trojsetovom boji 6:2, 5:7, 6:4 a získala svoju štvrtú grandslamovú trofej.

Muchová, ktorej súčasťou tímu je aj slovenský tréner Emil Miške, dosiahla napriek finálovej prehre životný úspech. V semifinále vyradila nasadenú dvojku Bielorusku Arinu Sobolenkovú, hoci v treťom sete prehrávala už 2:5 a čelila mečbalu. V novom vydaní rebríčka si polepší o 27 miest a posunie sa na 16. priečku.

Muchovú po aplauze od divákov premohli počas ceremoniálu emócie. "Je to senzačné. V Paríži som prežila fantastické tri týždne. Dnes som bola blízko k zisku titulu, ale pritom ďaleko, lebo som hrala proti svetovej jednotke. Blahoželám Ige, je to skvelá hráčka. Chcem sa poďakovať celému tímu, ktorý ma poháňa vpred a dodáva mi energiu.

Vďaka patrí aj trénerom, rodičom a priateľom. Dúfam, že je to iba začiatok našej cesty a že dosiahneme ešte niečo väčšie. Roland Garros je super turnaj. Veľkú zásluhu majú na tom nielen organizátori, ale aj ľudia v zákulisí - zberači, dobrovoľníci či fyzioterapeuti. Keď sa pozriem na skvelých divákov, napriek finálovej prehre sa cítim ako víťazka."  

Viac o téme: Roland Garros Karolína Muchová Iga Swiateková
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Roland-Garros
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy