Výborný výkon slovenského reprezentanta: Ovládol prestížne podujatie na Tehelnom poli

Parkúrové preteky Danube Equestrian Festival CSIO3*Pohár národov v Bratislave Parkúrové preteky Danube Equestrian Festival CSIO3*Pohár národov v Bratislave Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Slovenský reprezentant Juraj Krivjanský zvíťazil v sedle osemročnej kobyly Casino Royal v kategórii Middle Tour CSI1* na prestížnom jazdeckom podujatí Danube Equestrian festival v Bratislave.

Cenu Porsche získal v sobotu na Tehelnom poli Vincent Dings z Holandska. V Middle Tour CSI1* skončil za Krivjanským na druhej priečke Szabolcs Krucsó z Maďarska na osemročnom žrebcovi Chocolate Brown s polsekundovou stratou. Trojicu najlepších uzavrela Leticia Hirmerová z Nemecka so svojou 14-ročnou kobylou Encore.

Cenu Porsche s prekážkami 150 centimetrov, ktorá bola druhou kvalifikáciou na Veľkú cenu CSIO3*, ovládol Holanďan Dings.

Na 12-ročnom valachovi prešiel cieľovou čiarou za 36,73 sekundy. Slovenský reprezentant Radovan Cibere v sedle desaťročného valacha Coquimbo nazbieral 25 trestných bodov a skončil ôsmy. Jeho krajan Radovan Šillo s jedenásťročným valachom Hertogom si pripísal jeden trestný bod za prekročenie časového limitu a obsadil 11. pozíciu.

Írsky jazdec Harry Allen triumfoval v súťaži Youngster Tour v sedle sedemročnej kobyly Kumina della Caccia. Slovenský jazdec Bronislav Chudyba so svojím žrebcom Quinto van het Molenhof obsadil druhé miesto. Tretí skončil Holanďan Leopold van Asten na kobyle VDL Groep Latoya.

Viac o téme: Bratislava Danube Equestrian Festival
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy