Prekvapivá správa počas Tour de France: Peter Sagan opúšťa súčasný tím!

Peter Sagan v drese TotalEnergies na prebiehajúcej Tour de FrancePeter Sagan v drese TotalEnergies na prebiehajúcej Tour de France Zdroj: Profimedia

PARÍŽ - Slovenský cyklista Peter Sagan ešte v januári fanúšikom oznámil, že po tejto sezóne opustí profesionálny kolotoč cestnej cyklistiky a uzavrie jednu časť svojho života.

Trojnásobný majster sveta na ceste však cyklistiku ako takú ešte neopúšťa. V nasledujúcich mesiacoch by chcel presedlať na horský bicykel, na ktorom začal svoju úspešnú kariéru. Jeho cieľom je kvalifikovať na OH v Paríži. Tie sa uskutočnia až o rok a Sagana čaká naozaj náročná úloha. 

Aj keď sa chce venovať horskému bicyklu, prednedávnom pripustil, že by sa v budúcom roku mohol objaviť na niektorých menších cestných pretekoch. Nebude to však pod hlavičkou súčasného tímu.

Francúzsky L'Equipe na svojej stránke informoval, že sedemnásobný majiteľ zeleného dresu z Tour de France opustí po tejto sezóne zoskupenie TotalEnergies. Spolu s ním by mal odísť aj výrobca bicyklov Specialized, ktorý je so Saganom spätý už dlhé roky. 

Za viac ako jednu sezónu nedokázal 33-ročný Sagan nadviazať na úspešné roky v nemeckej Bore a vo farbách prokontinentálneho tímu vybojoval iba dve víťazstvá. 

Viac o téme: Peter Sagan TotalEnergies
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá