TOUR DE FRANCE 2023 Len tak to nenechajú: Dotknutá stajňa zvažuje podanie trestného oznámenia!

Sepp KussSepp Kuss Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

SAINT GERVAIS - Cyklistická stajňa Jumbo-Visma zvažuje, že podá trestné oznámenie na fanúšika, ktorý v nedeľňajšej 15. etape Tour de France zavinil hromadný pád v pelotóne.

Muž neopatrne vystrčenou rukou s telefónom poslal k zemi Seppa Kussa, jedného z hlavných pomocníkov obhajcu titulu Jonasa Vingegaarda, a spôsobil reťazovú reakciu, na ktorú doplatila zhruba dvadsiatka jazdcov. Podľa agentúry Reuters už francúzska polícia pozná identitu vinníka.

Zistia ako a kedy

Zatýkať ho ale nebude, ak na neho Kuss nepodá žalobu. "Tím možno áno. Zistíme ako a kedy," odpovedali zástupcovia tímu na otázku, či Američan bude žiadať potrestanie fanúšika.

Incident sa odohral zhruba po 40 kilometroch nedeľňajšej etapy. Na zemi sa ocitli aj ďalší dvaja Vingegaardovi pomocníci Nathan van Hooydonck a Dylan van Baarle.

Nehoda kvôli selfie fanúšika

"Cesta sa v meste zužovala a práve sme sa chystali spomaliť a nechať únik odísť. A potom si tam bohužiaľ práve niekto chcel urobiť selfie. Naozaj som to nečakal," uviedol Kuss.

Pádu sa nevyhol ani šampión z roku 2019 Egan Bernal, ktorého tím Ineos Grenadiers vyzval fanúšikov, aby "dopriali jazdcom priestor na pretekanie". Stajňa Cofidis vo vyhlásení divákom odkázala: "Na vytvorenie spomienok nepotrebujete mobilný telefón".

Súdnu dohru mal podobný incident z roku 2021, keď cyklistov zrazila fanúšička s ceduľou, ktorú sa snažila ukázať do kamery na prechádzajúcom motocykli. Prokurátor pre ňu požadoval za neúmyselné ublíženie na zdraví štvormesačnú podmienku, nakoniec vyviazla s pokutou 1200 eur.

Viac o téme: Jumbo-Visma Sepp Kuss
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá