Veľká poklona pre dvojgólového Haraslína: Český tréner ho prirovnal k hviezdnemu futbalistovi

Lukáš Haraslín (22) a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiLukáš Haraslín (22) a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: Profimedia

PRAHA - Sparťanský futbalista Lukáš Haraslín pripustil, že po dvoch góloch v zápase úvodného kola prvoligovej sezóny proti Olomoucu myslel na premiérový hetrik medzi dospelými.

Dvadsaťsedemročný slovenský krídelný hráč musel v 64. minúte prepustiť miesto Martinovi Minčevovi, na trénera Briana Priskeho ale kvôli striedaniu nijako naštvaný nebol. Na tlačovej konferencii po víťazstve 2:0 si zároveň pochvaľoval, že obhajcovia titulu obe gólové situácie zakončili presne tak, ako si vyskúšal v tréningu.

"Trošku som na ten hetrik šiel. Po druhom góle som mal ešte ďalšiu šancu, ako som si to hodil veľmi do stredu a súper mi to v poslednej chvíli vypichol. Takže samozrejme som si veril na hetrik, ale tréner mal so mnou iné plány a určite nebudem urazený."

"Šulo (Haraslín) bol unavený. Viem, že po hetriku asi túžil, my ale máme veľmi kvalitnú lavičku, ktorú hodláme využívať. Cítil som, že obaja hráči, Šulo aj Birma (Birmančevič), pomaly strácali na intenzite, preto som ich striedal," vysvetlil Priske.

Tréner Sparty Brian Priske Galéria fotiek (3) Tréner Sparty Brian Priske Zdroj: Profimedia

Haraslín dal v Sparte dva góly v jednom zápase tretíkrát, v minulosti sa mu to raz podarilo v lige a raz v pohároch. Proti Olomoucu sa presadil po dvoch podobných brejkoch a situáciách v 16. a 55. minúte.

Najdôležitejšia je výhra

"Videl som, že mi to dnes nejako veľmi nevychádza, keď si to hádžem dovnútra na silnejšiu pravú nohu. Tak som sa snažil niečo zmeniť. Od toho tam som, aby som to skúšal na ľavú, na pravú. Som rád, že mi to dvakrát vyšlo. Možno obranca pri druhej akcii čakal, že si to dám dovnútra. Najdôležitejšia je ale výhra a výborný vstup do sezóny," podotkol Haraslín.

Sparťania sa doma presadili netradične z brejkov, väčšinou skôr musia dobýjať súperovu obranu. "Na tréningu pilujeme presne aj tieto situácie. Myslím, že dnes sme brejkové situácie urobili tak, ako to robíme na tréningu. Rýchlo sme akcie zakončili. Som rád, že sa nám to darí prenášať do zápasov," tešilo Haraslína.

Slovenský futbalista Lukáš Haraslín Galéria fotiek (3) Zdroj: Profimedia

"Stále trochu cítim únavu po náročnej príprave. Ako som sa cítil dobre celý týždeň, ráno pred zápasom ma bolelo snáď úplne všetko. Prvé zápasy sú ťažké, postupom času bude fyzička lepšia a lepšia," uviedol Haraslín.

Hlavné sú tímové ciele

Hneď v úvode sezóny nakročil k tomu, aby prekonal sedem gólov z minulej ligovej sezóny. Konkrétny osobný cieľ ale neprezradil. "Teší ma, že som hneď v prvom kole strelil dva góly. Pevne verím, že budem gólovo pomáhať mužstvu. Mám nejaké osobné ciele, ale hlavné sú tímové. Jedným z nich je pokúsiť sa dostať do skupiny Ligy majstrov," povedal Haraslín.

Sparta bude v pondelok v osudí pri žrebe 3. predkola Ligy majstrov. Na ceste do skupiny musia vyradiť dvoch súperov. "Bavíme sa o tom v kabíne, koho by sme mohli dostať. Ale nevyberiete si. Koho dostaneme, toho budeme chcieť poraziť. Proti Slovanu Bratislava by to pre mňa bolo špeciálne, asi by to pocítila moja peňaženka kvôli lístkom. Naším jasným cieľom je postup," dodal Haraslín.

Aj o Robbenovej kľučke každý vedel

Svoj pohľad na gólové situácie po zápase poskytol aj tréner Sigmy Václav Jílek, ktorý v gólových situáciách hľadal paralelu s bývalým holandským krídelníkom Arjenom Robbenom.

"O Arjenovi Robbenovi tiež každý vedel, že robí kľučku do stredu, avšak vždy mu to vyšlo. Na Haraslína sme sa pripravovali, ale v takýchto situáciách rozhoduje perfektné načasovanie, čo sa mu dokonale podarilo."

Viac o téme: AC Sparta Praha Česko Lukáš Haraslín Fortuna liga
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy