Nešťastie, ktoré ju bude sprevádzať po celý život: Slovenská olympionička prišla o oko

Zuzana Stromková (v súčasnosti Bernardová) na archívnej fotografiiZuzana Stromková (v súčasnosti Bernardová) na archívnej fotografii Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Slovenská akrobatická lyžiarka Zuzana Bernardová má za sebou tragický incident. Počas fotenia jej vpálila do oka paintballová loptička, po ktorej prestala kompletne vidieť na jedno oko.

Účastníčka ZOH 2014 v Soči je v súčasnosti na materskej dovolenke, ktorú jej znepríjemnila táto udalosť. Dnes už je isté, že na svoje ľavé oko už nikdy nič neuvidí. "Mala som úraz. Do oka mi vpálila loptička a za stotinu času porušila všetko, čo sa v ňom nachádza. Na príjme v nemocnici mi doktorka povedala, že to dobre nevyzerá," priznala Bernardová na svojom Instagrame.

Fanúšikovia ju poznajú predovšetkým pod priezviskom Stromková, ktoré si zmenila po sobáši. Momentálne ešte nie je isté, či bude potrebný implantát. "Vidím tmu, ale schránka oka sa po skoro trojhodinovej operácii podarila zachrániť a v najbližších mesiacoch sa ukáže, či príjme zdravé oko to nevidiace, alebo sa bude musieť vymeniť za implantát," doplnila Bernardová.

Slovenská olympionička však naďalej nestráca nádej. "Aj, keď vidieť na jedno oko už nebudem, no stále je fajn mať aspoň to svoje a veriť, že sa nič neskomplikuje. Po pár dňoch vychádzam z nemocnice a je to pre mňa nová životná výzva. Som vďačná aj za to, čo mám a že môžem pozerať na svet aspoň tým jedným," povedala sympatická Slovenka.

Viac o téme: Slovensko Akrobatické lyžovanie Zuzana Bernardová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Instagram/zuziicka
  • Zdroj: športky, Instagram/zuziicka

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy