Žiadna obhajoba titulu nebude na programe dňa: Hviezda MS si zvolila celkom nový cieľ

Michael NormanMichael Norman Zdroj: Profimedia

NEW YORK - Michael Norman nebude na atletických majstrovstvách sveta obhajovať titul v behu na 400 metrov.

Dvadsaťpäťročný Američan predčasne ukončil nevydarenú sezónu, v ktorej skoro nepretekal. Oznámil to na instagrame. Chce sa sústrediť na budúci rok s vrcholom na olympijských hrách v Paríži.

Norman vlani v Eugene prelomil sériu neúspechov na veľkých akciách, kam patrilo aj piate miesto na olympijských hrách v Tokiu. V tejto sezóne ale americký štvrťkár svoju hlavnú disciplínu vôbec nebežal. Plánovaný štart na májovej Grand Prix v Los Angeles zrušil po tom, čo skončil ôsmy na dvojstovke na Diamantovej lige v Dohe. Naposledy pretekal začiatkom júla na americkom šampionáte na stovke a výkonom 10,31 sekundy nepostúpil z rozbehu.

Na MS mal účasť istú vďaka divokej karte ako obhajca titulu, ale nevyužije ju. "Bohužiaľ, nebudem obhajovať svoj titul na majstrovstvách sveta 2023. Po extrémne frustrujúcej sezóne som sa rozhodol opustiť dráhu pre zvyšok roku 2023, aby som sa začal sústrediť na olympijské hry 2024 v Paríži," napísal.

Americká výprava prišla krátko pred šampionátom v Budapešti o druhú hviezdu. Kvôli zraneniu kolena sa predtým odhlásila svetová rekordérka na 400 metrov prekážok Sydney McLaughlinová-Levroneová, ktorá mala pretekať na hladkej štvrtke.

Viac o téme: Beh na 400 metrov MS v atletike 2023 Michael Norman
  • Autor: © Zoznam/
  • Instagram/michaelnorman22
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy