Dve sa ušli aj bývalým svetovým jednotkám: Grandslamový US Open udeľoval divoké karty

Caroline Wozniacka v Montreale zažila víťazný návratCaroline Wozniacka v Montreale zažila víťazný návrat Zdroj: SITA/AP/Christinne Muschi

NEW YORK - Na poslednom tenisovom grandslame sezóny US Open si na divokú kartu zahrajú aj bývalé svetové jednotky Venus Williamsová a Caroline Wozniacka. O ich štarte dnes informovali usporiadatelia newyorského turnaja, ktorý sa začne 28. augusta.

43-ročná Williamsová US Open dvakrát vyhrala, naposledy v roku 2001. O desať rokov mladšia Dánka bola vo Flushing Meadows dvakrát vo finále. Obe sa nedávno vrátili na kurty po dlhšej pauze.

Williamsová od januára nehrala bezmála pol roka kvôli zraneniu. V pondelok však na turnaji v Cincinnati vyradila svetovú šestnástku Rusku Veroniku Kudermetovovú a prvýkrát od roku 2019 zdolala súperku z elitnej dvadsiatky rebríčka.

Wozniacka sa vrátila po materskej pauze po viac ako troch rokoch. V Montreale pred týždňom podľahla v druhom kole wimbledonskej šampiónke Markéte Vondroušovej, tento týždeň v Cincinnati skončila hneď po úvodnom zápase.

Williamsovej patrí vo svetovom rebríčku 533. miesto, Wozniacka je o 99 pozícií za ňou. Do mužskej dvojhry dostal divokú kartu napríklad domáci tenista John Isner.

Viac o téme: Venus Williamsová Caroline Wozniacka John Isner US Open 2023
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy