VIDEO Pripravený ako nikdy predtým! Pozrite, čo o Slafkovskom povedal tréner Montrealu

Juraj Slafkovský sa s celým tímom Montrealu zúčastnil golfového turnajaJuraj Slafkovský sa s celým tímom Montrealu zúčastnil golfového turnaja Zdroj: Twitter/Marc-André Perreault

LAVAL - Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský sa po lete strávenom na Slovensku vrátil do Kanady, kde už niekoľko týždňov naplno zarezáva v tréningovom kempe Montrealu.

Draftová jednotka uplynulej sezóny sa v najbližších dňoch s celým mužstvom Canadiens predstaví na golfovom turnaji v Laval-sur-le-Lac. Pre mladého Slováka sa za chvíľu odštartuje jeho druhá profiligová kariéra. V tej prvej odohral len 39 duelov, po ktorých ho zastavilo nepríjemné zranenie kolena.

VIDEO: Juraj Slafkovský s tímom Montrealu po príchode na golfový turnaj

Po niekoľkých mesiacoch bez hokeja je však plne odhodlaný zabojovať o stabilné miesto v zostave trénera Martina St. Louisa a s jeho povestným úsmevom a radosťou odpovedal na otázky kanadských novinárov.

"Áno, schudol som," počastoval zámorských redaktorov svojou zlepšenou angličtinou Slafkovský hneď v úvode.

"Momentálne mám okolo 102-103 kilogramov, som ľahší, ako minulý rok," dodal na margo svojej zlepšenej postavy. Počas leta zapracoval na niekoľkých dôležitých aspektoch, ktoré mu v lanskej sezóne chýbali.

"Počas leta som okrem tréningov trávil čas najmä s rodinou a priateľmi. Hlavne som si užíval domácu stravu. Mama pripravovala iba šaláty. (smiech) Hlavne som sa dostal do formy, aby som bol čo najlepšie pripravený," povedal takmer dvojmetrový krídelník, ktorému nováčikovskú sezónu pribrzdilo spomínané zranenie.

Od hokeja si oddýchol, nehral ho už deväť mesiacov, naposledy v zápase proti Rangers ešte v januári. Kvôli zraneniu vynechal aj májové MS v hokeji v Rige. "Už sa neviem dočkať, je to dlhá doba, čo som naposledy hral. Hokej mi chýba, teším sa, kedy sa to znova začne," povedal s odhodlaným hlasom 19-ročný hokejista z Košíc.

Myslím si, že bude mať skvelý rok

Veľkú poklonu mu zložil aj nový asistent kapitána Nicka Suzukiho Mike Matheson. "Zdá sa mi veľmi silný a veľmi rýchly. Vyzerá veľmi výbušne, to je prvá vec, ktorú som si všimol. Myslím si, že bude mať skvelý rok," trúfal si predpovedať skúsený obranca, ktorý v minulej sezóne prišiel do Montrealu z Pittsburghu. Tvrdá príprava sa pracovitému Slovákovi zrejme bude vyplácať.

Juraj Slafkovský sa s Galéria fotiek (4) Juraj Slafkovský sa s celým tímom Montrealu zúčastnil golfového turnaja Zdroj: SITA/AP/Ryan Remiorz/The Canadian Press

"Ak to povedal, tak to musí byť pravda," smial sa Slafkovský, ktorému zdá sa, letná príprava vyšla parádne. "Vo všeobecnosti sa cítim lepšie. Nakoniec mi asi prospelo, že som mal čas na ozdravenie celého tela," priznal Slaf, ako ho v kabíne Canadiens prezývajú.

Zároveň si však netrúfa komentovať pozíciu, ktorá ho čaká v ofenzíve navrhnutej Martinom St. Louisom a hovorí, že je pripravený prevziať akúkoľvek úlohu. "Chcem hlavne odohrať kompletnú sezónu. Samozrejme, na 110 percent," zakončil.

Musíme dávať pozor, aby sme nezabili jeho vášeň k hokeju

Samotný tréner však vie, že neoblomného Slováka nemôže doslova pretrhnúť. "Viem, že je tu veľa očakávaní, ale v prvom rade musí mať z toho radosť, preto mu chceme pomôcť, ako sa len dá. Musíme si dávať pozor, aby sme nezabili jeho vášeň, pretože hokej miluje," uviedol na adresu Slafkovského St. Louis.

Tréner Montrealu Martin St. Galéria fotiek (4) Tréner Montrealu Martin St. Louis Zdroj: SITA/AP/Ryan Remiorz/The Canadian Press

"Ak mu zabijeme vášeň pre hru, ostane zatrpknutý. Budeme ho tlačiť, ale tak, aby mal z toho radosť a aby sme nezabili jeho chuť," dodal kouč najúspešnejšieho tímu v histórii NHL.

Viac o téme: NHL Montreal Canadiens Martin St. Louis Mike Matheson Juraj Slafkovský
  • Autor: © Zoznam/Martin Turčin
  • VIDEO: RDS.ca
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy