Hrajú 5. ligu a na názve dediny si zlomíte jazyk: Neuveriteľné, s kým sa klub dohodol!

Na snímke hráči klubu Cpd Llanfairpwll FcNa snímke hráči klubu Cpd Llanfairpwll Fc Zdroj: Facebook/Cpd Llanfairpwll Fc

CARDIFF - Španielska futbalová La Liga má vo futbale veľké meno a teraz sa spojila s menom najdlhším.

Logo elitnej európskej súťaže bude z marketingových dôvodov v tejto sezóne nosiť na drese tímu z piatej waleskej ligy CPD Llanfairpwll FC.

To je však len skrátený variant, keďže celý názov dedinského klubu znie Clwb Pel Droed Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllantysiliogogogoch Football Club.

"Logo La Ligy na drese nás do sezóny poriadne nakopne. Už aj tak sledujeme veľa španielskeho futbalu, takže dúfam, že sa priučíme ešte niečo nové od hráčov, ako sú (Robert) Lewandowski, (Antoine) Griezmann a (Jude) Bellingham," uviedol v tlačovej správe La Ligy najlepší strelec waleského klubu Marquis Holland.

Zlepšenie bude jeho tím potrebovať, keďže je po dvoch porážkach v troch úvodných kolách na predposlednom mieste tabuľky. Dres s logom španielskej ligy bude mať waleský tím na sebe prvýkrát túto sobotu.

Najdlhší názov dediny na svete

Zástupcovia španielskej ligy uviedli, že v rámci nového partnerstva plánujú viaceré iniciatívy v severozápadnom Walese. Na oslavu sponzorskej dohody liga venovala trojtisícovej obci novú ceduľu, na ktorej je päť LL v názve nahradených logom La Ligy.

Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllantysiliogogogoch je s 58 písmenami najdlhší názov dediny na svete. Meno vzniklo umelo až v polovici devätnásteho storočia pre povzbudenie turistického ruchu.

Viac o téme: La Liga Llanfairpwll F.C.
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Facebook/Cpd Llanfairpwll Fc
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy