VIDEO Aký otec, taký syn? Drahokam slovenského hokeja, má len 16 a valcuje v elitnej súťaži

Luka Radivojevič (Slovensko) strieľa gól na Hlinka Gretzky CupeLuka Radivojevič (Slovensko) strieľa gól na Hlinka Gretzky Cupe Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

ÖREBRO - Aký otec, taký syn? Aspoň tak sa hovorí nielen v slovenských rodinách. Toto milé porekadlo sa dá uplatniť aj pri hokejovom mene Radivojevič.

Otec Branko a syn Luka. Prvý menovaný je dobre známy každému fanúšikovi slovenského hokeja, tobôž ešte o dvesto percent viac tým trenčianskym, kde Branko uzavrel svoju úspešnú kariéru. Zdá sa však, že jeho syn Luka ide bezpečne v jeho šľapajach.

Teda, aby sme boli úplne exaktní - líšia sa postom, na ktorom hrajú. Kým Branko patril k poctivým pracantom, lídrom a predovšetkým bol útočník, jeho syn Luka sa profiluje ako dispečer zadných radov, ktorý si rád vykorčuľuje podporiť ofenzívne trio. Toto konštatovanie podporujú aj doterajšie čísla z úvodu švédskej juniorky do 20 rokov.

Luka Radivojevič hrá za tím Örebro HK do 20 rokov a v úvodných siedmich zápasoch nového ročníka stihol pozbierať šesť bodov za gól a päť prihrávok, za čo mu patrí šiesta priečka medzi ligovými obrancami. Treba však podotknúť, že spomedzi bekov s aspoň šiestimi nazbieranými kanadskými bodmi je suverénne najmladší.

Luka Radivojevič v drese Galéria fotiek (2) Luka Radivojevič v drese slovenskej 18-ky Zdroj: Profimedia

V lige pôsobia aj ďalší štyria slovenskí junáci, útočník Daniel Alexander Jenčko má pri svojom mene dokonca už sedem bodov po piatich odohraných zápasoch za štyri góly a tri asistencie. Nasleduje pravé krídlo Lukáš Klečka (5 záp., 4+1), Denis Hodas (5 záp., 1+0) a Martin Sluka (3 záp., bez bodu).

Rodák z amerického mesta Edina, sídliacom v štáte Minnesota, kde prišiel na svet v čase, keď hrával jeho otec za miestnych Wild v NHL, patrí k prospektom pre NHL draft v roku 2025. Náš novinársky kolega Peter Vretenička z portálov hokejportal a takurcitee zavesil na svoj Twitter video, v ktorom zachytáva zopár momentov Luku Radivojeviča z posledného zápasu.

Radivojevič na ňom pôsobí aktívne, sebavedomo, vyráža dopredu (i sám sa vydá na ofenzívnu vandrovku) a v neposlednom rade treba vyzdvihnúť jeho korčuľovanie, ktoré by malo patriť k jeho najväčším prednostiam vďaka výške a váhe (aktuálne proporcie 178 cm a 70 kg). Taktež je nutné podotknúť, že postupom rokov ešte porastie a zosilnie. Ak si však udrží nastolený trend, Slovensko sa môže tešiť na hráča s potenciálom budúceho reprezentanta.

Mimochodom, taktiež netreba opomenúť jeden veľmi zásadný fakt - Radivojevič junior je pravoruký konštruktívny obranca, ktorí sú na hokejovom trhu zakaždým mimoriadne nedostatkovým tovarom. Bolo by slovenským šťastím, ak by nám jeden taký vyrástol, hoci v arzenále už máme napríklad Šimona Nemca, defenzívne ladeného Maxima Štrbáka a ďalších. Kvalitných pravákov nikdy nie je dosť.

Viac o téme: Branko Radivojevič Luka Radivojevič Örebro HK J20 J20 Nationell
  • Autor: © Zoznam/Ondrej Herceg
  • VIDEO: Twitter/Peter Vretenička
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy