VIDEO Slovanisti sa po obrate proti Klaksvíku zhodujú: Veľmi dôležité víťazstvo, siahli sme na dno síl

Tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st.Tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava vstúpili do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy víťazstvom 2:1 nad faerským majstrom KÍ Klaksvík.

Víťazný gól strelil v 74. minúte Aleksandar Čavrič a jeho tím tak figuruje v tabuľke A-skupiny na druhom mieste za OSC Lille. Slovenský majster sa predstaví v EKL najbližšie 5. októbra na pôde Olimpije Ľubľana.

Slovan kontroloval hru celý prvý polčas, no v koncovke sa nepresadil. Z prvej strely do priestoru bránky naopak otvorili skóre hostia vďaka Denimu Pavlovičovi v 49. minúte. Už o päť minút neskôr vyrovnal kapitán Vladimír Weiss, ktorý bol v základe prvýkrát od začiatku augusta. O triumfe potom rozhodol Čavrič po centri od Tigrana Barseghjana.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 17

Hlasy po zápase /zdroj: RTVS/:

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: "Je to veľmi dôležité víťazstvo, pretože ak chceme na niečo v tejto skupine pomýšľať, potrebovali sme to zvládnuť. Prehrávali sme po góle zo štandardky, ale siahli sme na dno síl a otočili sme to. Za aktivitu a bojovnosť sme si to zaslúžili. Chceli sme tri body, tie máme a z tohto pohľadu som spokojný.

Vladimír Weiss ml., kapitán a autor prvého gólu Slovana: "Boli sme trochu pod tlakom, ale dosiahli sme veľmi dôležité víťazstvo. Byť favorit a prehrávať je zložité a som rád, že sa nám to podarilo otočiť, hoci v závere sme si to trochu skomplikovali. Po návrate do zostavy som sa cítil dobre a ´Čavro´ dnes opäť ukázal, aký je pre nás dôležitý."

Vladimír Weiss a jeho Galéria fotiek (17) Tešiaci sa Vladimír Weiss ml. Zdroj: TASR/Martin Baumann

Aleksandar Čavrič, strelec víťazného gólu Slovana: "Som rád, že konečne to tam padlo. Už v prvom polčase som mohol skórovať, možno by to bolo pokojnejšie. Hostia boli v dobrom bloku, my sme skúšali nabiehať do priestorov za ich obranu. Bolo to ťažké, ale napokon sme našli kľúč k prekonaniu súperovej defenzívy. Je to veľmi dôležité víťazstvo."

Milan Borjan, brankár Slovana: "Sú to veľmi dôležitý tri body v prvom zápase skupiny, získali sme sebadôveru. Je však veľmi náročné hrať proti tímu, ktorý zaparkuje autobus a čaká na chybu. Je náročné hrať proti jedenástim brániacim hráčom, no odviedli sme dobrú prácu v prvom polčase, bolo tam veľa šancí. Potom klesla koncentrácia a inkasovali sme, na konci to chcelo pokojnejší prejav. Chceli sme vyhrať a potešiť fanúšikov a myslím si, že z celkového hľadiska to bol dobrý zápas."

Viac o téme: Vladimír Weiss ŠK Slovan Bratislava Aleksandar Čavrič KÍ Klaksvík
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/Šport v RTVS; TASR/Jakub Popelka
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy