Zmietli Slovan, trúfali si aj na Spartu: Kouč Limassolu nechcel veriť vlastným očiam

Tešiaci sa Sparťania v zápase s Arisom LimassolTešiaci sa Sparťania v zápase s Arisom Limassol Zdroj: Profimedia

PRAHA - Tréner futbalistov Arisu Limassol Alexej Špilevskij na tlačovej konferencii po úvodnom stretnutí skupiny Európskej ligy na ihrisku pražskej Sparty vyhlásil, že ešte nikdy nevidel mužstvo s takými vysokými hráčmi.

Podľa neho cyperský celok nastúpil proti basketbalistom. Napriek prehre 2:3 pochválil svoj tím za úžasný výkon.

Hostí na vypredané Letnej poslal do vedenia Alexander Kokorin z penalty, gólmi v 20. a 25. minúte ale domáci kapitán Ladislav Krejčí otočil skóre. Triumf Pražanov v súboji úradujúcich majstrov svojich krajín po zmene strán potvrdil ďalší stopér Martin Vitík, v závere znížil striedajúci Shavy Babicka.

"Kvôli výsledku som naštvaný, ale na výkon som hrdý. Začali sme veľmi dobre, podľa plánu, potom sme ale inkasovali logický gól. Určite máme najmenší tím v skupine a dnes sme hrali proti basketbalistom, boli úžasní. Inkasovali sme všetky góly zo štandardiek," konštatoval Špilevskij.

Podľa neho bolo jeho mužstvo v nevýhode. "Nikdy som nevidel tím s tak vysokými hráčmi, je to neuveriteľné. Človek sa musí vyhnúť štandardkám, aby vás nepotrestali. To je jediná šanca," uviedol tridsaťpäťročný Bielorus.

Aris pod jeho vedením v minulej sezóne prvýkrát v histórii ovládol cyperskú ligu a v lete sa navyše premiérovo kvalifikoval aj do hlavnej fázy niektorého z európskych pohárov. Pritom iba pred dvoma rokmi postúpil do cyperskej najvyššej súťaže.

"Náš výkon bol úžasný na to, že sme nováčikom v pohároch. Proti tomuto úplne špičkovému tímu sme si viedli skvele. Napádali sme, aj keď sme prehrávali 1:3, boli sme statoční, nehrali sme z hlbokej obrany. Pred hráčmi zložím klobúk. Som veľmi pyšný na to, že som trénerom tohto mužstva, nemôžeme byť vôbec naštvaní a neexistuje, že by nás prehra položila. Sme na správnej ceste," povedal Špilevskij.

Viac o téme: AC Sparta Praha Európska liga Aris Limassol Alexej Špilevskij
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy