Slovan, budíček! Tragický výkon, piskot a rozčarovanie, Kapuš zvozil hráčov pod čiernu zem

Tréner Ján Pardavý (vpravo), vedľa neho asistent Richard KapušTréner Ján Pardavý (vpravo), vedľa neho asistent Richard Kapuš Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Aj v druhom domácom sezóny vyprevádzal hokejistov Slovana Bratislava z ľadu piskot.

Fanúšikovia dali najavo svoj hnev po prehre 2:8 s Michalovcami pred týždňom, v piatkovom 3. kole sa situácia zopakovala. Tréner Ján Pardavý nemal po prehre 2:5 náladu predstúpiť pred novinárov, na pozápasovú tlačovú konferenciu poslal asistenta Richarda Kapuša.

Prvý hodnotil zápas Peter Oremus, ten svojich hráčov pochválil: "Vyhrať na Slovane je dôležité a to preto, lebo je to tím, s ktorým sa môžeme stretnúť v play-off. Naša organizácia hry bola veľmi dobrá od prvého striedania. Nemám čo hráčom vytknúť. Nemôže sa nám akurát stávať to, že máme toľko vylúčených. Tešíme sa z toho, naše víťazstvo je zaslúžené."

Kapuš s jeho slovami súhlasil, no zároveň kriticky okomentoval výkon hráčov Slovana: "Súper vyhral zaslúžene, gratulujem im. Ja sa chcem fanúšikom ospravedlniť. Treba si naliať čistého vína. Po debakli s Michalovcami sme mali nejaké pohovory, v Humennom sme podali kompaktný výkon, dnes sme nepodali žiadny, nebojovali sme. Niektorí hráči tu nemali ani prejsť okolo kabíny a nie do nej vojsť a hrať za tento klub. Ťazko sa mi to hovorí. Importy zatiaľ slabo, mali byť ťahúni, ale asi im stačí iba obliecť dres.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 1

Takto hazardovať s menom Slovana je pre mňa nemysliteľné. Je na nás, aby sme zakročili. Dokážem uznať silu súpera, dnes bol lepší, ale my sme boli všade neskoro, odhadzovali sme puky, nešli k mantinelu. Zvolen bol všade skôr. To, čo sme dnes predviedli, sa nedá nijak nazvať. Takto sa za Slovan nebojuje. Neznášam prehry, uznám silu súpera, ale my sa musíme zamyslieť nad viacerými vecami."

V nedeľu sa Slovan predstaví na ľade Spišskej Novej Vsi, ktorá vedie tabuľku bez straty bodu. Slovan má čo robiť, aby sa vzchopil po zlom piatkovom výkone. "Nechcem nič riešiť s horúcou hlavou. Neznamená to, že teraz vyhodíme všetkých zahraničných  hráčov. Nie je to jednoduché. Nikto dnes nebol ochotný ísť do súboja, vyhecovať fanúšikov. Jediný, kto dnes splnil svoju úlohu, bol Samo Takáč. Ale jeden hráč z dvadsiatich je veľmi málo," dodal Kapuš.

Viac o téme: HKM Zvolen HC Slovan Bratislava Peter Oremus Richard Kapuš Tipos extraliga
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy