Tradičná značka vo veľkej kríze: Prvé zemetrasenie v Komete Brno nastalo už po 3. kole

Patrik MartinecPatrik Martinec Zdroj: Profimedia

BRNO - Patrik Martinec už nie je trénerom hokejistov Komety Brno.

Po troch porážkach v úvodných troch extraligových zápasoch rezignoval. Posledný celok tabuľky to dnes oznámil na svojom webe. O novej podobe realizačného tímu vedenie klubu rokuje.

"Aj keď sa naše cesty rozchádzajú, chcel by som celej organizácii poďakovať a hlavne do budúcnosti popriať, nech sa Komete darí," uviedol Martinec, ktorý viedol Kometu od vlaňajšieho decembra.

"Keď sa za svojím brnianskym angažmánom pozriem, mrzí ma predovšetkým výsledok vlaňajšieho štvrťfinále a potom samozrejme nepodarený vstup do tohto ročníka, na základe ktorého som sa rozhodol rezignovať," povedal 52-ročný kouč.

V nedeľu hokejisti Brna nastúpia na ľade Mladej Boleslavi, ktorej sa vstup do nového ročníka tiež príliš nevydaril. Po troch kolách majú Stredočesi dva body za piatkovú výhru 2:1 v Hradci Králové po samostatných nájazdoch.

V Komete hrá päť Slovákov

Martinec zažil v Komete prvé extraligové angažmán v úlohe hlavného kouča. Predtým bol asistentom v Sparte a v Českých Budějoviciach.

Od predvlaňajšieho marca, keď striedačku už po niekoľkýkrát opustil majiteľ klubu Libor Zábranský, bol už tretím trénerom brnianskeho tímu po Jiřím Kalousovi a Martinovi Pešoutovi.

V tíme pôsobí päť slovenských hokejistov. Útočníci Andrej Kollár, Kristián Pospíšil, Tomáš Marcinko, Lukáš Cingel a obranca Marek Ďaloga. 

Viac o téme: HC Kometa Brno Patrik Martinec
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Facebook/HC Kometa Brno
  • Zdroj: ČTK, TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy