Radikálne zmeny alebo kozmetické úpravy? Vedenie Slovana reaguje na katastrofálny štart

Tréner HC Slovan Bratislava Ján Pardavý (uprostred v pozadí) na lavičke belasýchTréner HC Slovan Bratislava Ján Pardavý (uprostred v pozadí) na lavičke belasých Zdroj: SITA/Milan Illík

BRATISLAVA - Hokejisti HC Slovan Bratislava prežívajú priam katastrofálny vstup do ročníka 2023/24.

Mužstvo pod vedením trénera Jána Pardavého vyhralo jediný zápas zo štyroch, a to 8:3 na ľade Humenného, nováčika súťaže. Okrem toho si pripísalo tri prehry - doma 2:8 s Michalovcami, 2:5 so Zvolenom a v nedeľu odchádzal Slovan zo Spišskej Novej Vsi s debaklom 1:5. Po štyroch zápasoch tak figuruje na desiatom mieste s chudobnými tromi bodmi a skóre 13:21.

Fanúšikovia bratislavského klubu žiadajú manažment a majiteľov o okamžitú nápravu situácie a znovu otvorili tému vyhadzovu trénera Jána Pardavého. Hoci generány manažér Oto Haščák upozorňoval na predsezónnej tlačovej konferencii, že zámorské posily budú potrebovať nejaký čas na adaptáciu a fanúšikov v tomto smere žiadal o trpezlivosť, ani ich výkony a celkový prejav na ľade nenaznačuje nič dobré.

Pardavého asistent Richard Kapuš povedal po piatkovom prehratom dueli so Zvolenom (2:5), kde Slovan predviedol mimoriadne malátny a nezaujímavý výkon, že niektorí hráči by nemali prejsť ani okolo kabíny, nieto vojsť priamo do nej. Odpoveď hráčov a reakcia v podobe výhry v Spišskej Novej Vsi sa nedostavila, ba naopak, situácia sa ešte zhoršila.

Majster zo sezóny 2021/22 vydal dnes stanovisko, v ktorom sa píše: "Vedenie HC SLOVAN Bratislava rovnako ako priaznivci klubu nie je spokojné so vstupom mužstva do novej extraligovej sezóny. Sklamaním sú nielen doterajšie výsledky, ale aj hra a výkony, ktorými sa tím prezentoval v jednotlivých zápasoch.

Akcionárom klubu je jasné, že takýmto smerom sa celkový herný prejav mužstva nemôže ďalej uberať a zaoberajú sa viacerými návrhmi riešení, ako v čo možno najkratšom čase zastaviť aktuálnu športovú krízu mužstva a vrátiť ho na víťaznú vlnu.

Tieto riešenia si vyžadujú istý čas a sú súčasťou nadväzujúcich procesov, avšak klub pracuje na tom, aby športová verejnosť s nimi bola konkrétnejšie oboznámená v priebehu niekoľkých dní, pravdepodobne ešte do najbližšieho extraligového zápasu Slovana na ľade Nitry."

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Tipos extraliga
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: hcslovan.sk, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy