Obrovská tragédia blízko slovenských hraníc: Ligový kanonier po kolapse prehral svoj životný boj

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Getty Images

BUDAPEŠŤ - Obrovská dráma s tragickým koncom sa odohrala neďaleko našich hraníc v susednom Maďarsku. Vo veku iba 36 rokov zomrel útočník maďarského futbalového klubu Tokod SE Zsolt Zsolnay.

Najlepší strelec uplynulého ročníka futbalovej súťaže Komárňansko-ostrihomskej župy, ktorý v 22 dueloch zaznamenal 32 gólov, v prvom polčase súboja s Tatabányia Vasas opäť skóroval, ale do druhého dejstva už nenastúpil.

Počas prestávky mu totiž prišlo zle a po zhoršení stavu, následnom oživovaní a podozrení na infarkt, ho okamžite helikoptérou transportovali do nemocnice v Budapešti, kde zhruba týždeň bojoval, ale svoj životný boj bohužiaľ prehral a ďalšie góly tak už nepridá.

"Odteraz bude strieľať góly na nebeských ihriskách. Rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť a súcitíme s ňou v týchto ťažkých časoch," uviedol Tokod SE v oficiálnom oznámení.

O jeho odpadnutí počas zápasu a následnom tragickom úmrtí informoval maďarský portál Index.hu a futbalové Maďarsko sa ponorilo do hlbokého smútku. Vedenie klubu z obce vzdialenej len zhruba 16 kilometrov od Štúrova následne zrušilo všetky víkendové stretnutia mladežníckych aj seniorských tímov a najbližšie zápasy sa začnú minútou ticha.

Viac o téme: Maďarsko Zsolt Zsolnay Tokod SE Tatabányia Vasas
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/Kemspori
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy