Guardiola zlyhal, 50-miliónový klenot mu hrdzavie: Španiel priznal vinu, kedy dôjde k náprave?

Pep Guardiola, manažér Manchestru CityPep Guardiola, manažér Manchestru City Zdroj: SITA/AP/Jon Super

MANCHESTER - Keď sa Pep Guardiola, manažér Manchestru City, rozhodne uskutočniť nákup za ťažké milióny, len zriedkakedy spôsobí randál nevôle v radoch priaznivcov, ktorí by mu vyčítali daný transfer.

Takýto postoj však možno onedlho zaujmú, ak už dávnejšie nezaujali, v osobe Kalvina Phillipsa, ktorý dorazil na Etihad Stadium minulé leto z Leeds United. Aj keď nikdy nepatril k výrazným lídrom produktivity (jeho prednosti sú inde, nie v góloch a asistenciách), v Manchestri City ho nielenže nevídať v zápasových štatistikách, on prakticky nehráva.

27-ročný Angličan odohral v minulom ročníku po 49-miliónovom prestupe iba 21 zápasov, z toho 12 v domácej lige. Takéto herné (ne)vyťaženie je tragicky neúmerné vysokánskej cenovke. Kto nesie vinu za súčasnú situáciu okolo 28-násobného reprezentanta Albionu? Guardiola? Sám Phillips a jeho nedostatočná kvalita? Nabitá súpiska Manchestru City? Súčasný lodivod Cityzens nám dal odpoveď. Jasnú a priamu.

52-ročný španielsky manžér si totiž chlapsky a otvorene priznal, že na prípade Kalvin Phillips nesie značný podiel viny. Zobral na svoje plecia, že z minuloročnej posily nedokázal dostať to najlepšie, čo by mohol. 

"Marcelo Bielsa mal najlepšieho Kalvina kariéry. Tiež by som chcel s Kalvinom urobiť to, čo sa podarilo Marcelovi. Máme špecifický štýl hry a Kalvin občas nezapadá do niektorých vecí, zatiaľ čo herný štýl Leedsu bol pre neho perfektný," priznal španielsky futbalový revolucionár pred včerajším zápasom EFL Cupu, ktorý City prehrali 0:1 na ihrisku Newcastle United.

Kalvin Phillips je odchovancom Leedsu, v tomto meste sa dokonca aj narodil. Ku klubu sa pripojil v roku 2010 ako 14-ročný chlapec. Odvtedy urazil dlhú cestu a dostal sa až z Championship do najlepšieho klubu v súčasnom futbale. Práve Marcelo Bielsa, iný španielsky hovoriaci futbalový priekopník, si ho vzal pod krídla a vychoval z neho jednu z kľúčových postáv vtedajšieho Leedsu.

V Manchestri City sa musí biť o svoju pozíciu až za hrob, zatiaľ ťahá v tomto boji za koniec. V lete sa mu núkala príležitosť odísť, on ju odmietol. Teraz sa chce ruvať o výraznejšie herné vyťaženie. "Klub s ním hovoril, pretože nedostával veľa minút. Povedal, že chce zostať. Kalvina sme sem priniesli pre jeho kvality. Má otvorenú myseľ, stále sa chce učiť a pomáhať.Toto je to, čo sa snažíme robiť," povedal Guardiola.

Phillips vybehol na trávnik vo včerajšom zápase Anglického ligového pohára proti Newcastle United a odohral celých 90 minút. Cityzens prehrali 0:1 a vypadli tak zo súťaže.

Viac o téme: Pep Guardiola Manchester City Kalvin Phillips
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy