VIDEO Obrovský šok počas zápasu Ajaxu: Brankár padol ako mŕtvy, začal sa boj o holý život!

Zápas holandskej futbalovej ligy bol  predčasne ukončený kvôli vážnemu stavu brankára Etiennea VaessenaZápas holandskej futbalovej ligy bol predčasne ukončený kvôli vážnemu stavu brankára Etiennea Vaessena Zdroj: Profimedia

WAALWIJK - Zápas holandskej futbalovej ligy medzi Waalwijkom a Ajaxom bol v závere predčasne ukončený kvôli vážnemu stavu domáceho brankára Etiennea Vaessena, ktorý musel byť na ihrisku oživovaný. Gólman skolaboval po strete s hosťujúcim útočníkom Brianom Brobbeym.

Vaessen zostal bezvládne ležať na trávniku v 84. minúte po tom, čo vybehol na malé vápno proti lopte, ktorú si hráč Ajaxu predkopol príliš dopredu. Futbalisti Waalwijku začali okamžite gestikulovať smerom k striedačkám, aby privolali pomoc.

Vaessen bol niekoľko minút oživovaný na ihrisku, kde hráči a zdravotníci roztiahli deky a fólie, aby na neho nebolo vidieť. Potom bol na nosidlách odnesený z ihriska. Hráči oboch tímov boli viditeľne otrasení a mali v očiach slzy.

Prerušený zápas rozhodca kvôli udalosti predčasne ukončil. Ajax v čase prerušenia viedol 3:2.

Brankár bol už pri prevoze do nemocnice pri vedomí

Brankár Waalwijku nadobudol už počas prevozu do nemocnice vedomie. Uviedol to generálny manažér klubu Frank van Mosselveld.

"Chvíľu bol Etienne mimo. Veľká poklona lekárom, ktorí okamžite začali resuscitáciu. Pre ľudí okolo to bol šok, pretože si hneď myslíte, že ide o problém so srdcom. Teraz to tak nevyzerá," uviedol Van Mosselveld.

Zápas holandskej futbalovej ligy Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

"Keď ho odnášali z ihriska, bol Etienne zase pri vedomí, ale nevedel, kde je," povedal Van Mosselveld. Tímy sa napriek tomu rozhodli v stretnutí nepokračovať. "Samozrejme vás to ohromne ovplyvní. Bol to celkom šok," dodal manažér Waalwijku. Hráči oboch tímov boli po incidente otrasení a mali v očiach slzy.

Viac o téme: Ajax Waalwijk Etienne Vaessen Brianom Brobbey
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Twitter/Duke; Twitter/RKC Waalwijk
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy