Úžasná reklama pre Slovensko: Pätnásťročná tenistka dosiahla výnimočný úspech

Na snímke tenistka Mia Pohánková si preberá cenu Tenista roka 2022 v kategórii Talent do 15 rokov počas slávnostného udeľovania cien Tenista roka 2022Na snímke tenistka Mia Pohánková si preberá cenu Tenista roka 2022 v kategórii Talent do 15 rokov počas slávnostného udeľovania cien Tenista roka 2022 Zdroj: TASR/Pavol Zachar

PARMA - Slovenská tenistka Mia Pohánková získala striebornú medailu vo dvojhre na majstrovstvách Európy hráčok do 16 rokov v talianskej Parme. Vo finále nestačila v pozícii nasadenej dvanástky na trinástku pavúka Jeline Vandrommeovú z Belgicka a podľahla jej 4:6, 3:6.

Zverenka trénera Róberta Gašparetza si s Vandrommeovou zmerala sily už po tretí raz v tejto sezóne. Na WinterCupe ju zdolala v troch setoch, na SummerCupe s ňou nezískala ani set. V Parme si okrem striebra v dvojhre pripísala aj štvrťfinálovú účasť vo štvorhre po boku Soni Depešovej.

Pre pätnásťročnú hráčku Národného tenisového centra je to ďalší skvelý úspech v prebiehajúcej sezóne. Po zisku zlatej medaily vo štvorhre na Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF 2023) si teraz pripísala striebro z ME.

"Som rada, že som na turnaj prišla v dobrej forme a prebojovala som sa do finále. Od začiatku som bola správne motivovaná a chcela som nadviazať na výsledok z minulého roka, keď som v kategórii do 14 rokov získala striebro. Som rada, že sa mi to podarilo. Zlepšovala som sa od zápasu k zápasu.

Na turnaji štartovalo veľa dobrých hráčok, takže dotiahnuť to do finále znamená vyhrať viacero kvalitných zápasov. Verila som, že vďaka svojmu prístupu dokážem zvíťaziť, no som šťastná a vážim si aj druhé miesto. Ďakujem trénerskému tímu, mojim rodičom a taktiež Slovenskému tenisovému zväzu za vytváranie dobrých podmienok," povedala pre STZ.

Mia bola správne nastavená

Aj Pohánkovej tréner Gašparetz si uvedomuje váhu úspechu: "Prišli sme na turnaj s pokorou a chuťou dosiahnuť čo najlepší výsledok. Od začiatku bolo na Mii vidieť, že je na turnaj správne nastavená. Tento pocit v nej umocňovali víťazstvá vo dvojhre i štvorhre. Išli sme zápas od zápasu, čím sme udržiavali disciplínu do každého dňa.

Víťazstvá nad silnými hráčkami zo štvrťfinále a semifinále jej dodali chuť do posledného hracieho dňa. Vo finále Mia bojovala a snažila sa vyhrať, no súperka zahrala v dôležitých momentoch lepšie. Celý týždeň však hodnotím veľmi pozitívne a pevne verím, že to Mii v kariére len a len pomôže."

Viac o téme: Mia Pohánková Róbert Gašparetz
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/Slovenský tenisový zväz
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy