Slovenskí reprezentanti zažívajú katastrofálny štart: Vedenie sa už chystá reagovať

Samuel Hlavaj počas zákrokuSamuel Hlavaj počas zákroku Zdroj: Profimedia

PLZEŇ - Vedenie extraligovej Plzne sa intenzívne zaoberá nevydareným vstupom do hokejovej sezóny. Západočesi si v nedeľu pripísali piatu porážku v rade a v tabuľke súťaže sú so štyrmi bodmi predposlední.

Podľa vyjadrenia predstavenstva na klubovom webe sú v hre všetky varianty, nie je teda vylúčená ani zmena v zložení trénerského štábu, ktorý vedie z pozície hlavného kouča Petr Kořínek.

"Predstavenstvo HC Škoda Plzeň nie je spokojné s výsledkami a herným prejavom A-tímu a nehodlá ďalej akceptovať nepodarený štart do sezóny 2023/24. Po piatich prehrách v rade sa nemôžeme tváriť, že sme spokojní s tým, čo sa deje na ľade," uviedlo vedenie klubu. Dodalo, že Indiáni zvládli herne a výsledkovo len prvý zápas proti Třincu. Úradujúceho majstra porazila Plzeň 3:1.

Tretíkrát po sebe kríza na štarte ročníka

Od druhého kola ale Západočesi začali zbierať porážky, tri si pripísali aj v domácom prostredí, kde naposledy nestačili na posledné Kladno. Rytieri vyhrali 5:4 v predĺžení. V klube pôsobia aj dvaja slovenskí reprezentanti - brankár Samuel Hlavaj a útočník Adrián Holešinský.

"V nasledujúcich hodinách a dňoch budeme riešiť všetky možné varianty, ktoré pomôžu zmeniť súčasnú situáciu," napísali predstavitelia klubu. Ďalšie stretnutie čaká Plzeň v piatok, keď sa predstaví na ľade dvanásteho Olomouca.

Plzeň zažíva nevydarený vstup do sezóny tretíkrát za sebou. V minulom ročníku Západočesi prehrali úvodné štyri zápasy, po druhom nezdare boli odvolaní tréneri Václav Baďouček a Miloš Říha, na ktorých miesta nastúpili Kořínek s asistentom Františkom Bombicom.

"Predstavenstvo klubu sa zaväzuje, že urobí maximum pre to, aby sme sa z tejto niekoľko sezón trvajúcej krízy dostali silnejší ako kedykoľvek predtým. Hokejová sezóna je dlhá a klub má stále pred sebou veľa príležitostí na zlepšenie. Ďakujeme všetkým fanúšikom a partnerom za trpezlivosť pri riešení súčasnej situácie," napísali na webe.

Viac o téme: HC Škoda Plzeň Adrián Holešinský Samuel Hlavaj
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Facebook/HC Škoda Plzeň
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy