Stačila jediná správa a fanúšikovia boli v šoku: Česká extenistka zaskočila celý svet

Bývalá česká tenistka Lucie ŠafářováBývalá česká tenistka Lucie Šafářová Zdroj: Instagram/lucie.safarova

REIMS - Bývalá česká tenistka Lucie Šafářová si dnes po štyroch rokoch od oficiálneho konca kariéry zahrá na turnaji ITF v Reims súťažný tenis, plný návrat na kurty ale nechystá.

Serveru iSport.cz tridsaťšesťročná matka dvoch detí a finalistka Roland Garros 2015 povedala, že si chcela zahrať so svojou neterou a tiež sa rozohrať pred blížiacim sa turnajom legiend v Luxemburgu.

"Tenis ma stále baví, ale vracať sa nechcem," povedala Šafářová serveru iSport.cz po ohlase, ktorý na sociálnych sieťach jej prihláška na turnaj s dotáciou 25.000 dolárov vyvolala.

Tenisová rodina

V Reims dnes nastúpi vo dvojhre proti Francúzke Yaroslave Bartashevichovej a večer ju čaká štvorhra po boku netere Emmy Dvořáčkovej, dcéry jej staršej sestry Veroniky. Tenisu sa navyše venuje aj štrnásťročná Anna.

"Sme tenisová rodina a so ségrou sme si raz zahrali debla. Teraz už netere dorastajú do veku, keď hrajú pekný tenis, a chcela by som si s každou zahrať deblíka a užiť si to. Bola to taká hurá akcia," vysvetlila Šafářová. "S deťmi, bohužiaľ, nie je veľa času sa neterím venovať, ale snažím sa im pomôcť, keď to ide. Navyše je to pre nás aj fajn výlet," vysvetľovala Šafářová, ktorá je vo Francúzsku s oboma deťmi.

Do dvojhry sa bývalá piata hráčka svetového rebríčka a deblová jednotka prihlásila aj kvôli tomu, že ju za dva týždne v Luxemburgu čaká silne obsadený veteránsky turnaj. "Za chvíľu hrám legendy, preto som začala trochu trénovať. Takže si ťuknem aj dvojhru, keď už som tu," povedala Šafářová, ktorá od organizátorov v Remeši dostala divokú kartu.

Brnenská rodáčka Šafářová hrala na WTA Tour zápas v dvojhre naposledy v septembri roku 2018 v Québeku, kde prehrala s aktuálnou svetovou sedmičkou Ons Jabeurovou z Tuniska. Úspešnú kariéru uzavrela v roku 2019 vo štvorhre na French Open. Potom sa venovala okrem iného materským povinnostiam, s hokejistom Tomášom Plekancom má dcéru a syna.

Na elitnom okruhu Šafářová získala sedem titulov vo dvojhre a pätnásť vo štvorhre vrátane piatich grandslamových. V roku 2015 postúpila do finále Roland Garros, v ktorom podľahla Serene Williamsovej, rok predtým ju porazila Petra Kvitová v semifinále Wimbledonu. Päťkrát vyhrala Fed Cup a získala bronzovú olympijskú medailu vo štvorhre v Riu de Janeiro.

Viac o téme: Lucie Šafarová
  • Autor: © Zoznam/
  • Instagram/lucie.safarova
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy