Žiadal tučnú sumu, súd bol proti: Bývalý daviscupový reprezentant ťahal za kratší koniec

Bývalý český daviscupový reprezentant Lukáš RosolBývalý český daviscupový reprezentant Lukáš Rosol Zdroj: Profimedia

PRAHA - Bývalý český reprezentant Lukáš Rosol neuspel na súde v spore s Českým tenisovým zväzom o 50-tisíc dolárov ako náhradu za predvlaňajšiu absenciu na finálovom turnaji Davisovho pohára.

Sudkyňa Obvodného súdu pre Prahu 7 Marie Filippiová dnes hráčovu žalobu o ušlý zisk zamietla a uložila mu uhradiť náklady na súdne pojednávanie, informoval server iSport.cz.

Tridsaťosemročný Rosol figuroval predvlani na jeseň v päťčlennej nominácii pre finálový turnaj v Innsbrucku spolu s Jiřím Veselým, Tomášom Macháčom, Zdeňkom Kolářom a Jiřím Lehečkom. Na popud Veselého mali hráči rokovať o prerozdelení prémií, ktoré sa vďaka novému promotérovi spoločnosti Kosmos zdvihli pre účastníkov základných skupín na 400-tisíc dolárov. Rosol si mal polepšiť z 65.333 na 81.333 dolárov.

Prezident zväzu Ivo Kaderka ale návrh odmietol a deň pred odchodom zaslal konečný návrh zmlúv. Veselý, ktorý plnil úlohu jednotky, mal získať 157-tisíc dolárov, Macháč ako dvojka 93-tisíc a ostatní vrátane Rosola 50-tisíc. Vtedy 272. hráč sveta (v súčasnosti 608.) označil rokovania za vydieranie, napriek tomu zmluvu podpísal a zaslal ju v predvečer odchodu späť na zväz. Kaderka ale svoj podpis nepridal a Rosol bol z nominácie vyradený.

Súd rozhodoval, či sa tak stalo po práve, a sudkyňa dospela k záveru, že áno. Pokiaľ sa Rosol ostro ohradil proti zníženiu sumy na 50-tisíc dolárov, mala žalovaná strana spravodlivý dôvod na svoje konanie, tlmočil iSport.cz vysvetlenie sudkyne. Proti verdiktu sa môže bývalý 37. tenista svetového rebríčka do troch dní odvolať.

Viac o téme: Lukáš Rosol Davisov pohár Český tenisový zväz
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy