Ďalší slovenský hokejista o krok bližšie k NHL: Nováčikovská zmluva pred štartom sezóny

Jakub Demek v drese Vegas počas prípravy na novú sezónuJakub Demek v drese Vegas počas prípravy na novú sezónu Zdroj: Profimedia

LAS VEGAS - Slovenský hokejista Jakub Demek podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s klubom NHL Vegas Golden Knights.

Dvadsaťročný útočník, ktorého si úradujúci šampión vybral pred dvoma rokmi v 4. kole draftu z celkového 128. miesta, sa predstavil nedávno v nováčikovskom i hlavnom kempe Vegas.

Momentálne sa pripravuje v predsezónnom kempe tímu Henderson Silver Knights (AHL), na farme "zlatých rytierov" pravdepodobne aj odštartuje nový ročník. Informovala o tom oficiálna webstránka Golden Knights.

Podľa webu capfriendly.com by Demek na profiligovej úrovni zarobil 925.000 dolárov za sezónu. Suma pozostáva zo základného platu 832.500 dolárov a bonusov vo výške 92.500 USD. V nižšej zámorskej súťaži bude dostávať ročne 80.000 dolárov.

Demek odohral uplynulé dve sezóny v kanadskej juniorskej súťaži Western Hockey League (WHL). V minulom ročníku si v drese Kamloops Blazers pripísal 11 bodov (4+7) v 15 zápasoch základnej časti, navlas rovnakú bodovú bilanciu mal aj v 14 dueloch play-off. Rok predtým získal s Edmonton Oil Kings titul vo WHL. Počas mládežníckych čias reprezentoval Slovensko v kategórii do 17, 18 i 20 rokov, počas sezóny 2021/2022 štartoval aj na MS hráčov do 20 rokov.

Viac o téme: Vegas Golden Knights Jakub Demek
  • Autor: © Zoznam/
  • Twitter/Vegas Golden Knights
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy